Amazon Türkiye açıldı mı?

Amazon Türkiye ne zaman açılacak?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Amazon Türkiye açıldı mı? Amazon Türkiye ne zaman açılacak?

    Dünyanın en büyük alış veriş, e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon, Türkiye sitesini yayına açtı.

    Amazon Türkiye web sitesine amazon.com.tr adresinden ulaşmak mümkün.

    Şuanda sınırlı ürün ve mağaza olsa da Amazon Türkiye kısa sürede daha fazla ürün ve mağazaya sahip olacak.  Amazon uluslararsı web siteleri daha önceden de pek çok Türk kullanıcı tarafından kullanılıyordu.

    amazon.com.tr'de kitap, elektronik, bilgisayar, telefon, yapı market, video oyunu ve konsol, bebek ve oyuncak, kişisel bakım, spor ve outdoor gibi pek çok farklı kategori bulunuyor.

    Hepsiburada ve n11 gibi sitelere artık çok ciddi bir alternatif var.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Fiyatlar hiçte ucuz değil :(

      Bildiğimiz amazon ürün fiyatlarının yanına bile yaklaşmıyor. Hangi dünya çapında mağaza olursa olsun, burası Türkiye ve fiyatlarda üç aşağı beş yukarı Türkiyedeki genel fiyatlar. Nerdeyse fark yok. Olanlarda çok cuzi farklar. Maalesef.. :(

      temmuz temmuz (12505)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Zaten amazondaki magazaların çoğu hepsiburada ve n11 de satış yapan magazalar. Fark belki doğrudan satıcısı amazon olan ürünlerde olabilir. murat 5 yıl önce
      • Onlarında KDV farkı falan olacak :( @murat temmuz 5 yıl önce
      • Bilemiyorum belki ayrıca gümrük vergisi farkı falanda.. Hani bazı limitler vardı, onların aşılması hallerinde.. Eğer yine öyle olursa Amazon'un sonuna tr ilavesinin çok bir manasıda faydasıda olmaz. Bizim gibi fazlasıyla sınırlı alım gücü olan tüketiciler bakımından yani @murat temmuz 5 yıl önce
      • Ve ayrıca satıcılarıyla aynı cins ve marka - model ürünleri çok daha düşük fiyatlarla ya satmazlar yada fiyatları satıcılardan çok farklı (düşük) fiyatlarla satmazlar herhalde. Yoksa kendi satıcılarıyla açık bir rekabet yaşanır, onların satışları engellenir. Yani nereden bakarsak ümit edildiği gibi olmayacak, heveslerimiz kursağımızda kalacak gibi @murat temmuz 5 yıl önce
      • Hele birde dövizin adeta koşar adım yükseldiği yaşadığımız günlerde nası olcaksa artık :( @murat temmuz 5 yıl önce
      • Birazda içimi boşalttım herhalde :) @murat temmuz 5 yıl önce
      • benim umudum en azından farklı markalar amazon üzerinden tr piyasasına girer. Mevcuttan bir umudum kalmadı zaten. TR piyasasına giren ortama uyum sağlıyor. @temmuz murat 5 yıl önce