Amazon Türkiye kargo ve teslimat süreci nasıl olacak?

Amazon Türkiye kargo firması hangisi? Amazon.com.tr'den aldığım ürünler bana hangi kargo firması ile gelecek?

Amazon Türkiye'de satılan ürünlerin kargo parası var mı?

Amazon.com.tr kargo parası ne kadar?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Amazon, bugün itibariyle Türkiye'de resmi olarak faaliyete başladı. Artık Türkiye'deki kullanıcılar amazon.com.tr sitesine gidip Amazon Türkiye'den ürün siparişi verebliecek. Amazon.com.tr'den sipariş vermeden önce bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım.

    Amazon Türkiye kargo ve teslimat nasıl oluyor?

    Amazon.com.tr teslimat seçenekleri:

    Amazon Türkiye, kullanıcılara Standart Teslimat ve Ekspres Teslimat olmak üzere iki farklı kargo seçeneği sunuyor. Aslında büyük şehirlerde yaşamıyorsanız arada pek bir fark yok. Ekspres teslimat daha çok İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayanlara sipariş verdikleri ürünü 1 iş günü içinde ulaştırmayı hedefleyen bir sistem.

    Standart teslimat ile Ekspres teslimat seçenekleri arasındaki farkı aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

    amazon türkiye teslimat

    Ayrıca Amazon.com.tr'den sipariş vereceğiniz ürünler toplam 100 TL'yi aşarsa standart teslimat kargo ücreti ödemiyorsunuz. Amazon Türkiye'nin teslimat sistemi hakkında daha fazla bilgi için Teslimat Süreleri ve Ücretleri linkine tıklayabilirsiniz.

    Amazon Türkiye hangi kargo firması ile çalışıyor?

    Amazon.com.tr'den sipariş verdiğiniz ürünlerde standart teslimatı seçerseniz ürünü size MNG Kargo getirecek. Ekspres teslimatı seçerseniz de AGT Kurye Hizmetleri getirecek. Ben şahsen Aras Kargo'yu daha çok beğeniyorum. Keşke Aras Kargo ile çalışsalardı ama bunu da deneyip göreceğiz.

    Amazon Türkiye kargo parası ne kadar?

    Teslimat sürelerine ek olarak kargo parası arasında da fark var.

    • Amazon Türkiye standart teslimat kargo parası: 4.90 TL
    • Amazon Türkiye ekspres teslimat kargo parası: 7.90 TL

    Şunu da belirtmek isterim: Amazon resmi olarak Türkiye pazarına girdi ama fiyatlarda müthiş bir düşüş beklememek gerekiyor. Dünyanın en ucuz ürünlerini satan hangi firması olursa olsun burası Türkiye ve her şey Türkiye pazarına resmen girdiğin zaman değişiyor. Amazon da olsan Türkiye'nin yasalarına, vergi kanunlarına vs. tabi olacaksın.

    Tıpkı Xiaomi'nin resmi olarak Mi Shop açmasıyla birlikte, 4000 TL civarlarında rahatlıkla bulunan Mi 8'in 5000 TL civarlarına kadar çıkması gibi düşünün.

    omercik omercik (9418)