Amazondan alınan ürünler nereden geliyor?

Amazondan bir ürün alacağım zaman yabancı ülkeden mi geliyor yoksa Türkiyeden mi.

Amazonda gümrük vergisi var mı?

Amazondan alınan ürünler elime kaç günde ulaşır?

Amazondan ürün alırken nelere dikkat etmeliyim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Amazondan bir ürün alacağım zaman yabancı ülkeden mi geliyor yoksa Türkiyeden mi ?

    Alacağınız ürünün türkiyeden gelmesini istiyorsanız amazon.com.tr adresinden sipariş vermelisiniz, onun dışında .de ile biten amazon sitesi avrupadan geliyor. Amazon.com ise Amerika'dan.

    Amazonda gümrük vergisi var mı?

    Amazon.com.tr adresinden alınan ürünlerde gümrük vergisi bulunmamakta, sonuçta Ülke içinde geliyor ürün.

    Amazondan alınan ürünler elime kaç günde ulaşır?

    Ürünü sipariş geçtiğiniz gün ile alakalı. Eğer olağan dışı bir durum yoksa ortalama 1 - 3 günd elinizde olur.

    Amazondan ürün alırken nelere dikkat etmeliyim?

    Sıradan şeylere dikkat etmelisiniz, piyasasını araştırın, ürünün sorunu varmı diye araştırın. En önemlisi o ürünün kullanıcı yorumlarını okuyun.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Amazondan alınan ürünler yabancı ülkeden geliyor fakat www.amazon.com.tr'den alınan ürünler Türkiyeden geliyor yani Amazonun hem yabancı sitesi var hem de Türkiye kısacası hangi ülkede yaşıyorsan oraya ait web siteleri bulunmaktadır ve o ülkede bulunan Amazonun deposundan sizin elinize ulaşıyor yani sizin gümrük vergisi ödemenize gerek yok fakat Amazonun yabancı sitesinden bir ürün alırsanız yabancı ülkeden geleceği için size gümrük vergisi kese bilirler bu da sizin açınızdan kötü olacaktır eğer telefon aldıysanız çünkü yabancı ülkeden telefon alıyorsunuz herşey iyi gidiyor ama gümrük vergisi ve IMEI kaydı da ödiyeceksiniz yani telefonu Türkiyeden alsaydım daha iyi olacaktı diye bilirsiniz.

      darkcrak darkcrak (5168)