AMD Accelerated Video Transcoding device initialization nedir?

Merhaba,

Bilgisayara format attıktan sonra sitesinden AMD ATI driver indirdim. Kurulumu yaptıktan sonra her bilgisayar açıldığında cmd komut istemi penceresi çıkıyor ve kapanıyor. Pencere başlığında AMD Accelerated Video Transcoding device initialization yazdığını gördüm. Her açılışta komut isteminin açılıp kapanmasını istemiyorum. AMD Accelerated Video Transcoding device initialization nedir ve açılışta açılan pencerenin çözümü var mıdır?

Bununla ilgili başlangıçta çalışan dosya: Cmd.exe /c start "AMD Accelerated Video Transcoding device initialization" /min "C:\Program Files (x86)\AMD AVT\bin\kdbsync.exe" aml

İşletim Sistemi: Windows 8.1 Pro x64

lx0a1 lx0a1 (50)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Biraz araştırmadan sonra AMD Accelerated Video Transcoding 'ın AMD ekran kartlarının bir özelliği olduğu ve  web tarayıcılarında videolarıın daha net görünmesini sağladığını öğrendim.

    AMD Catalyst Install Manage yüklenirken AMD Video Transcoding Device seçili olduğu için gelmiş.

    Kaldırmak için kurulumu tekrar başlattım ve bu özelliğin işaretini kaldırdım.

    Ayrıca Başlat > Çalıştır > Msgconfig  komutu ile Başlangıçtan AMD Accelerated Video Transcoding device initialization işaretini kaldırınca bir daha çıkmadı.

    Windows 8'de  CTRL + SHIFT + ESC  tuşlarına basın. Görev yöneticisi açılacaktır.

    AMD Accelerated Video Transcoding device initialization bulun sağ tuşla tıklayın ve devre dışı bırakı seçin.

    Açıkcası videolarda da ben  bir kalitesizlik  kalite düşmesi göremedim.

    sedapekmez sedapekmez (624)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Konuyu aynı anda açmışız ve ayrıyetten siz çözümüde paylaşmıssınız. Teşekkürler =) lx0a1 9 yıl önce
    • Aynı sorunu sabah ben de yaşadım, tam çözüm olarak paylaştım baktım bir de siz sormuşsunuz. İlk başta yanlışlıkla iki kere yazdım sandım :)) Sonra çifte başlık olmasın diye sildim. güzel bir tesadüf oldu :)) sedapekmez 9 yıl önce