Amd Catalyst Control Center silindi

Arkadaşlar 1-2 gün önce bi ekran kartı güncelleyelim dedik 2-3 gb ye yakın bi güncelleme yükledi bende pişman oldum.Gaming Evolved falan yükledi.Bende silme peşindeydim.Amd Catalyst Install Manager den siliniyo zannetmiştim ama Raptr 'dan siliniyormuş.Raptr ı denetim masasından sildim gaming evolved gitti ama yanında catalyst control center da gitti.ne yapacağım ?

Bu arada sürücülere birşey olmamıştır değilmi ?

akif52 akif52 (34)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer yüklemeyi sildiyseniz, bilgisayarınızda gerekli ana dosyalar mevcut olduğundan hâlâ ekran kartınız tanıtılmış şekilde olabilir.Ancak ekran kartı performansızın tam verimli şekilde alabilmek için sürücüyü tekrar yükleminizde fayda var.

    Ekran kartı sürücüsünün güncel sürücüsünü AMD sitesinden indirin.Kurulum aşamasında Hızlı yerine Özel seçin bir sonraki aşamada size hangi programları kurmak istediğini soracaktır.Burada Gaming Evolved seçeneğini kaldırarak kurulumunu engelleyin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • yalnız sürücü galiba silinmedi ben raptr ı sildim denetim masasından programlar x86 dan baktım raptr dosyası 2-3 gb civarı vardı raptr yani gaming evolved le catalyst control center i sildi . . raptr ı sildiğim için sürücülerde silinmişmidir peki ? akif52 8 yıl önce
    • raptr araştırdığıma göre oyunları ilgilendiren bir yapıda.Bu yüzden sürücüleri içerdiğini düşünmüyorum.Siz tekrar amd sürücüsünü yukarıda dediğim gibi yükleyin. ismailsarp 8 yıl önce
    • üstüne yüklemek sıkıntı çıkarmaz mı ? amd catalyst ınstall manager ile kaldırmama gerek varmı ? çünkü o sürücüleri falan tamamen kaldırıyo. akif52 8 yıl önce
    • dostum aygıt yöneticisinden önceki sürücüyü yükle yaptım yeni olan kalktı ama catalyst hala yok o zaman yeni sürücüyü yine yükler sonra aygıt yöneticisinden yine eskisini yüklerim çünkü yenisi bilgisayarı bile geç başlatıyo ama eskisininde sürümü kaç bilmiyorum ki şuan 13.0 a düştü 15.7.1 den akif52 8 yıl önce