Amd driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda bayadır olan bir hata bu adm driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve  bu durumdan başarıyla kurtuldu ekran kartık güncel bazı yerlerde anlatılmış ama hepsini denedim olmuyor bilen bi arkadaşımız yok mu?

Ekran kartım Amd radeon hd 3800

cihaneser cihaneser (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Amd driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu bu hata genel olarak ekran kartı driver yani sürücü ile ilgilidir.

    Yapılması gerekenler:

    • Bilgisayarda virüs var mı? kontrol edilecek
    • İşletim sistemi güncel mi? İşletim sisteminin Service Pack ve yamaları yüklenmiş mi?  Kontrol edilecek.
    • Ekran kartı aşırı ısınıyor mu? Kontrol edilecek
    • Hata oluştuğunda çalışan uygulamalar kontrol edilecek, bu uygulamalar kapatılıp tekrar hata alınıyor mu kontrol edilecek.
    • Eğer bir oyun oynarken Amd driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası alıyorsanız sorun oyunla ilgili olabilir. Bu durum kontrol edilecek

    Hataya sebep olabilecek diğer bir htimal ekran kartını yoğun şekilde kullanan bir yazılım olabilir.

    Öncelikle bilgisayarınızda bir virüs taraması yaptınız mı?

    Bazı virüsler, örneğin Bitcoin Miner türü virüsler ekran kartını aşırı zorlarlar ve hataya sebep olurlar.

    O yüzden denemeleri yapmadan önce kesinlikle bilgisayarınızın virüslerden arındırılmış olduğundan emin oldun.

    Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır?

    herdProtect nedir, nasıl kullanılır?

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    Daha sonra Driver Sweeper ile sürücüleri kaldırın.  Driver Sweeper buradan indirebilirsiniz.

    AMD sitesinden önce güncel sürücüleri yükleyin. Sorun devam ediyor mu Amd driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası alıyor musunuz kontrol edin.

    Sorun devam ediyorsa, bu sefer ekran kartınız aşırı ısınıyor mu kontrol edin.  Bazen ekran kartının aşırı ısınması bu tür sorunlara yol açar. Ekran kartı fanını kontrol edin düzgün çalışıyor mu?

    Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorasa o zaman yapılması gereken Format, Windows kurulumu ve sürücü güncellemesi olmalıdır.

    hakan hakan (15424)