AMD driver sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası

Merhaba daha önce bu konu açıldıysa kusuruma  bakmayın artık bunaldım bu hatadan.

Sorunum:4-5 senelik Hp dizüstü bilgisayarım var bu hatayı 1 sene öncede yaşamıştım tamire gönderdim format bile atılmadan geri gönderdiler sorun düzelmişti ve şimdi tekrar başladı.Bilgisayarımı açıyorum windows başlatılıyor ve kullanıcı seçme ekranında yeşil kare kare oluyor ekran 3 saniye geçmeden your computer damage gibi bir hata var en yukarısında altındakileri tam okuyamadım birşey doluyor 100 olunca resetleniyor pc kendi kendine.Bazen bu hatayı almıyorum kullanmaya başlıyorum bilgisayarı aradan max. 30 dakika geçince ekran yine aynı yeşil kare kare oluyor ve bir anda kararıyor aynı hata tekrar geliyor.Bende bir taktik geliştirdim ekran yeşil olunca ctrl+alt+delete yapıyorum seri seri görev yöneticisine geçiyor ama ekran siyah halde görünmüyor oraya geçtiği klavyede bulunan parlaklık ayar tuşuna basıyorum ekran geliyor ve devam edebiliyorum bazen tabi bu taktik işlemiyor.Taktik uygulantığı zaman ise masaüstüne döndüğümde AMD driver sürücüsü yanı vermeyi kesti kapatmadan kurtuldu gibi bir hata geliyor amd'yi güncelledim directx'i güncelledim bilgisayarda bulunan tüm güncellemeleri yaptım ama yinede düzelmedi.Güvenli modda bilgisayarımda hiç bir sorun yok gibi çalışıyor resetlenme hata gibi birşey gelmiyor ama işlerimi göremiyorum oradan.

Burada elimden geldiğince sorunumu anlatmaya çalıştım , eksik veya çözüm için gerekli birşey varsa yazabilirim.Bilgisayardan pek anlamıyorum ne yapmam gerektiği açık bir şekilde yazılırsa yapabilirim.

Çözümlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

murat97 murat97 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Büyük ihtimal Amd güç ayarları olur onrda performans ayarını düşür yani (performası en üst dezeye getir yerine performası en iyi  duruma getire tıkla) böyle ayarları düşürerek dene belkim işe yarar bende böyle düzeldi başka bir çözüm bulamıyorum inşallah geçici olarak bir çözüm olur eğer tam bir çözüm bulursan banada söylersen çok sevinirim bende benzer sorunları yaşıyorum

    xmusax xmusax (3)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Zaten bilgisayarımda herşeyi en düşüğe ayarlamıştım bildiğim kadarıyla bunlar işe yaramamıştı.Ram-Ekran kartı felan yerinden oynamıştır diye düşünüp söktüm bilgisayarı (baya zorlandım ) parçaları söküp yerine geri taktım yine işe yaramadı. Bu tür sorunları iyi bilen birine ihtiyacımız var destek bekleyelim. murat97 8 yıl önce
    • Ben bir yıldır bekliyorum :D xmusax 8 yıl önce