Amd ekran kartı sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu hatası

Öncelikle hepinize  merhaba arkadaşlar bilgisayarımı bir teknik servis de toplatmak zorunda kalmıştım ve aldığım ilk zamandan beri bir çok sorunla boğuşmaktayım herhangi bir program oyun vb program açtığım zaman bu sorunla karşılaşıyorum arkadaşlar

UZMANIM NET de açılmış olan yazılım işlerinin tamamını yaptım temiz kurulum yeni eski (kutu içeriğinde çıkan kendi driverı) ama yinede kurtulamadım bu illetden lüfen yardım edin

SORUNLARIM VE SİSTEMİMİN FOTOĞRAFLARI:

https://www.mediafire.com/folder/f3u1j6d1m3kv1/Music

ahmtkrhn ahmtkrhn (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Yaşadığınız sorunda donanımsal olarak ekran kartında bir sorun olma ihtimali çok yüksek.Bilgisayarı bir teknik servise toplatmak zorunda kaldım dediniz.Bilgisayarınızı toplayan servisin tüm parçaları sıfır taktığından emin misiniz?.Çünkü birçok sorunla karşı karşıya kaldım diye eklemişsiniz.

    Eğer teknik servise toplatmanızın ardından 2 sene geçmedi ise garanti sürenizin devam etmesi gerekli.Bu açıdan ilk olarak garantiniz dolmadıysa bilgisayarınızı toplayan servise verin.Çünkü sorununuz yazılımsal olarak çözülemeyecek gibi durmakta.Bu açıdan masrafınız yeni bir ekran kartı almak ile eşdeğer olacak gibi.

    Ekranınızda oluşan görüntü bozuklukları, grafiklerin anlamsız renkler ve çizikler oluşturması, aniden görüntünün durması gibi sorunlar ekran kartının donanımsal olarak bir sorun yaşadığını gösterecektir.Ayrıca yaşadığınız sorun yüksek sıcaklık değerleri sebebi ile de olabilir.Bu durumda ekran kartınızın sıcaklığını çeşitli programlar ile ölçün (HWMonitör gibi programları deneyebilirsiniz).Sıcaklık değerlerinde bir sorun yoksa sorunu çözemeyebilirsiniz.Bu durumda ancak yeni bir ekran kartı sorunu giderebilir gibi duruyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim İsmail Bey Birçok formda yazmış olduğum soruna 1 gün gibi kısa bir sürede ve ayrıca sadece siz cevap verdinz Size minettarım,

      Konumuza gelicek olursak herhangi bir sıcaklık sorunu olmadığını düşünüyorum çünkü amd catalyst control center da yapmış olduğum ayarlamalar zaten ekran kartını en düşük frekans ayarlarında ve fan hızını da maksimum değerde kulanıyorum servise götürdüğümde bilgisayarın tüm parçalarının garantisi vardı. Yada biz öyle düşünüyorduk bilgisyarı aldığımız yer bize kargo yoluyla bilgisayarı iletti ve bize göndeirlmiş olan tüm belgeleri servise ulaştırdım ancak ekran kartının ne bir kullanım kitapçığı ne bir garanti belgesi nede kutusu elime ulaştı ki buna göre sizin de dediğniz gibi çıkma bir parça takılmış olmalı basit bir winows 10 kurulumu yapıp 40 lira para aldılar ki bu kurulumu ben daha iyi yapardım ( Kalıntı dosyalar vs. bırakılmış ) artık bu durumu hukuki bir boyuta taşımış olsam çok daha fazla masrafa gireceğim en iyisi yeni bir ekran kartı almak olucak bu durumda sizden önerim fiyat performans ürünleri olcaktır 250 liradan maksimum 500 liraya kadar sistemime uygun bir ekran kartı tavsiyenizi bekliyorum :) Soruma yanıtınız için binlerce kez teşekkürler önerileriniz benim için önemlidir saygılarımla

      ahmtkrhn ahmtkrhn (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Öncelikle geçmiş olsun.Madem kararı bu yönde verdiniz o zaman ekran kartınızda oyun oynanacak mı yada hangi işler yapılacak sorusu burda önemli oluyor.Oyun oynarım veya grafiksel işler yaparım derseniz daya uygun kartları önerme şansımız olacaktır. @ahmtkrhn ismailsarp 7 yıl önce
      • Belirtiğiniz özelliklere sahip bir ekran kartını alabilirim ancak ne çok uçuk bir ekran kartı nede çok düşük seviye bir ekran kartı olmasın lütfen önerilerinizi bekliyorum teşekkürler ahmtkrhn 7 yıl önce