AMD görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti sorunu

Bilgisayarımda son iki haftadır ara sıra AMD görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hataları veriyor sebebini bir türlü anlayamadım. Şunu da belirteyim Tank x ve GTA oyununu açtığım zaman hemen bildirim köşesinde "AMD görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" bildirimi geliyor. Aynı şekil Google Earth'de de öyle yapıyor ama Zula ya da Call of Duty buna benzer oyunlarda böyle bir sorun olmuyor. Ne yapabilirim acaba?

AMD görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatasıyla alakalı yardımcı olur musunuz?

lucas77 lucas77 (199)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İlk yapman gereken güncel sürücü var mı kontrol etmek. Varsa yükle.

    Eğer yoksa, 2 hafta önce sürücü güncellemesi yaptın mı veya bir güncelleme yükledin mi? Bunu kontrol et. Yüklenen bir güncelleme soruna sebep olmuş olabilir. Bunu kaldırman gerekebilir.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • yani açıkcası ekran kartımın en son güncellemesi 2015 diye hatırlıyorum ama en temizinden driver ları kaldırıp kendi sitesinden mi indiriyim yoksa kendi CD sinden mi ? lucas77 5 yıl önce
    • @lucas77 CD de bulunan sürücü eskidir. Sitesinden indir önce. hakan 5 yıl önce

    Son iki haftada problem yaşanıyorsa sistemi iki hafta öncesine, problemsiz bir zaman için kaydedilmiş olan bir geri yükleme noktasına geri alırsan düzelir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Sistem Geri Yükleme, özelliklede bu tür problemlerde ilk denenmesi gereken çözüm aracı ve yoludur.

    Daha sonrada virüs taraması yapmakta fayda vardır (Prensip olarak yapılmalıdır):

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)