AMD HD 6790 fan yükselme sorunu

Arkadaşlar Radeon HD 6790 ekran kartımla oyun oynarken fan yükseldi ve hiç inmemeye başladı, her zaman fullde. Driver falan her şeyi denedim temizlik,termal macunun hepsini yaptım çözmünü bulamadım.

emekli emekli (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ekran kartının boştayken sıcaklık değerlerine bak ve aynı şekilde oyundayken de sıcaklığına bak.

    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Onu önceden farkı olmuyor hep aynı fan emekli 4 yıl önce

    Virüs taraması yaptın mı? Ayrıca CPU ne durumda onsa aşırı çalışma söz konusu mu? Sürücüden filan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

    alivecan alivecan (337)
    4 yıl önce cevaplandı

      Sadece oyun oynarken mi fandan ses geliyor? Windows 10 normal işlem yapmıyorken durum nedir buna bakmak lazım.  Sesin GPU fanından geldiğinden emin misin? CPU fanı olabilir mi çok çalışan?

      murat murat (12492)