AMD işlemci sorunu

Merhaba Sorunum Baya bi uzun bi konu şimdi sorunumu size baştan anlatıyım biraz sıkılıabilirsiniz

HP marka Bir Bilgisayar Aldım İşlemcisi AMD A8 6410 EKRAN KARTI AMD RADEON R5 GRAPHİCS

Bildiğiniz Üzere AMD Nin bir Control Center diye bir uygulaması Var burdan oyunlarımın hızını Yükseltmek amacıyla Uylulamaları YÜKSEK PERFORMAS la başlatıyordum ve sorunsun açılıyordu Daha Sonra Bluestacks Uygulamasını İndirdim Ve 1 ay boyunca sorunsuz kullandım bir gün kardeşim Bluestacks Uygulamasında Shadow Fight 2  Adlı Bir Oyun Oynarken Bilgisayar Kapanır Ve Bidaha Açılmaz Uzun araştırmalarım Sonucunda HDD nin Yanmış Olduğunu Gördüm Ama Çok Şükür Bilgisayarın Garantisi Vardı Garantiye Gönderdim Geri Geldi Adamlar İYİ iş Yapmışlar Şarj Aletinden usb soketine usb soketinden soğutucuyu bile yenilemişler Daha sonra Bilgisayarı Açtım Ve Bir Oyun İndirdim Hemen Daha Sonra AMD CATALİSTY CONTROL CENTER UYGULAMASINA GİRİP YÜKSEK PERFORMASA ALDIMDA GÖRDÜMKİ OYUNUN BÜTÜN GRAFİKLERİ BİRBİRİNE GİRİYOR DAHA SONRA OYUN KAPANIYORDU

AYNI SORUN GÜÇ KAYNAĞINA DAYALI SEÇENEĞİNDEDE MEVCUTTU

HERNEYSE OYUNLARI GÜÇ TASARRUFUNDA ÇALIŞTIRDIĞIMDA KASARAK OYNAMAYA DEVAM ETTİM ÜSTÜNDEN 3 AY GEÇTİ DAHA SONRA BLUESTACKS UYGULAMASINI TEKRAR KURDUM VE AYNI GÜN PC YİNE KAPANDI BU SEFER BEN VARDIM ÇOK ŞÜKÜR HDD YANMADAN BATARYAYI SÖKTÜM DAHA SONRA AÇILMADI DEDİM FORMAT ATIYIM WİNDOWS 8.1 Dİ PC BENDE WİNDOWS 8.1 E TEKRAR YÜKLEYEYİM DEDİM AMA BAŞARILI OLMADIM TÜM DİSKLERİ KOMUT İSTEMİYLE SİLDİM (RECOVERY DAHİL) DAHA SONRA WİNDOWS 7 FORMATI ATTIM ŞUAN HALA PC BENDE VE AYNI SORUNU BU SEFERDE BAŞKA ŞEKİLDE YAŞIYORM BU AMD SÜRÜCÜLERİNİ YÜKLEMEDEN EKRAN KARTINI GÖRMÜYOR VE OYUNDA AÇMIYOR AMD İLE BERABER BU CONTROL CENTERİ DE İNDİRDİM DAHA SONRA BU UYGULAMA KENDİ KENDİNE YENİ YÜKLENEN VE DİĞER YÜKLÜ PROGRAM VE OYUNLARI YÜKSEK PERFORMANS + GÜÇ KAYNAĞI DAYALI OLARAK AYARLIYOR BURDA SIKINTI YOK AMA SORUN BURDA BU UYGULAMAYI ÇALIŞTIRINCA BU SEFER GRAFİKLER BİRBİRİNE GİRMİYOR BİLGİSAYARA GİRİYOR PC RESETLENİYOR VE MAVİ EKRAN GELİYOR AÇIP AÇIP KAPANDI DAHA SONRA GÜVENLİ MODDA ÇALIŞTIRDIM PC Yİ ALLAHTAN Bİ PROGRAM YÜKLEMİŞTİM AMD UNİSTALL UNİTY GİBİ BİŞEY ONLA BUTUN SÜRÜCÜLERİ KALDIRDIM VE PC NORMAL AÇILDI AMA BU SEFERDE NE EKRAN KARTI VAR NE OYUNA GİRİYO ŞİMDİ BENİM SORUNUM BU ŞEKİLDE BUGUN YİNE DVD ALDM WİNDOWS 8.1 İNDİRİP FORMAT İŞLEMİ YAPICAĞIM AMA ASIL İSTEDİĞİM ŞEY ACABA GARANTİDE Bİ İŞLEM SONUCUMU OLDU BU OLAY ONLARIN SUCU İSE GÖNDEREBİLİRİM YANİ DONANIMSAL BİŞEYSE AMA Bİ GİTTİMİ 20 GÜN GELMİYOR BENIMDE ODEVLERİM OLUYOR BUNUN İÇİN GÖNDERMEK İSTEMEDİM SİZLERE SORUM ŞU ACABA BU CONTROL CENTERDE YÜKSEK PERFORMANSTA HİÇ SORUN YAŞAMADAN NASIL OYUN OYNAYIP PROGRAMLARDA İŞİMİ HALLEDERİM BUNUN ÇÖZÜMÜ NEDİR BUNU İSTİYORUM SİZDEN HERNEYSE BAYA Bİ UZUN OLDU ZATEN OKULDAN YAZIYORUM BUNLAR YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK SAĞOLUN ŞİMDİDEN KONUYU NASIL AÇTIĞIMI BİLMİYORUM MOD VARSA MÜMKÜNSE DÜZELTEBİLİRMİ SİTENİZDE YENİYİM HERKEZE İYİ GÜNLER...

serkan50 serkan50 (-1)
7 yıl önce sordu

  • Kurmaya çalıştığın AMD ekran kartı sürücüsü hatalı olabilir. AMD sayfasından eski sürüm sürücü kurmayı dene. Bahsetmiş olduğun hata genellikle yukarıda açıkladığım gibi sürücüden kaynaklanıyor. ogzkzu 7 yıl önce
  • serkan uzmanim.net'e hoş geldin. Öncelikle yazarken tamamen büyük harf kullanma. Arada paragraf kullan. Zira okumama çalışırken kör olabiliriz murat 7 yıl önce
  • Murat abiye katılıyorum okurken gözüm bozulacak diye arada gök yüzüne bakıp tekrar devam ettim :D kutlugalp 7 yıl önce
  • abiler sorun hala devam ediyo serkan50 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sitemize öncelikle hoş geldin.

O sorun işlemciden kaynaklanmıyor sanırım bendede Radeon R5 ekran kartı var aynı sorun bendede var :D onun için ekran kartından kaynakladığını düşünüyorum.

Aşağıdaki konuda çift ekran için olan yolu anlattım ama sen sadece amd için olanı uygula.

Orada yapacakların

-Driver fusion ile radeon r5 ekran kartının sürücü dosyalarını tamamen temizlemek

-NET FRAMEWORK'u kurmak

-En güncel amd radeon r5 ekran kartı sürücünü bulup kurmak.

http://uzmanim.net/soru/ekran-kartini-degistirsem-bu-hata-kurtulurmum-adminler-evet-hayir-cevaplasanis-bir-yeterli/68521#a68534

kutlugalp kutlugalp (136)
7 yıl önce cevaplandı

  • Aga amd radeon r5 m230 en güncelini de indiriyorum olmuyor bi link atarmısın driver ? serkan50 7 yıl önce
  • Driver fusion ile amd sürücülerini temizle sonra güncel sürücüyü indir kur. Driver fusion ile temizlemssen bir işe yaramaz. kutlugalp 7 yıl önce

Teşekür ederim cevaplarınız için büyük harf kullanmıycam artık kusuruma bakmayın şuan windows 8.1 formatı attım dediğin gibi netframework ü indircem ve driverleri deniycem ama amd nin yeni driverinde sıkıntı varsa nasıl halledcem bilmiyorum eski driverlar varsa bildiğiniz paylaşırmısınız

serkan50 serkan50 (-1)