AMD R5 M230 ekran kartı performans sorunu

Merhaba lenovo g510 serisi laptop kullanıyorum.Win8 olarak aldım sonra kasmalar yaşadım direk win7 ultimate'ye geçtim.1,5 yıldır win7 kullanıyorum düzenli olarak ekran kartı güncellemelerini falan yaparım.Geçen bir güncelleme geldi onu yaptım crimson 15.12 diye yaptım onu kuruldu vs pc bir kaç dakika sonra mavi ekran hatası verdi. Yeniden başlattım gene aynıydı bende sistem geri yükledim bir öncekine geri döndüm fakat sorunum şu:

Daha önce far cry4 max payne 3 gibi oyunları çok rahat oynarken şu an girdiğimde aşırı kasıyor hadi bunları geçtim nfs ug2 de bile kasıyor pc sogutucu da kullanıyorum ama değişen bir şey yok. Sinir oldum ne yapmalıyım?

kullanici283868 kullanici283868 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    bilgisayarınızda virüs olabilir virüs taramasından geçirin bilgisayarınızı

    efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
    8 yıl önce cevaplandı

      onu da yaptım ondan deği bence gene aynı devam ediyor

      kullanici283868 kullanici283868 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Sistemi geri yüklediğiniz zamanda eski sürücüler olabilir ilk olarak DriverBooster ile tüm sürücülerinizi güncelleyin.Bu programlarla bilgisayarınızı taratın virüslerden ve istenmeyen yazılımlardan kurtulmuş olcaksınız.

        ComboFix : http://www.gezginler.net/indir/combofix.html

        AdwCleaner : http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html

        MalwareBytes : http://www.gezginler.net/indir/malwarebytes-anti-malware.html

        Şimdi bilgisayarınıza bu programlarla bakım yapın.

        AdvancedSystemCare : http://www.gezginler.net/indir/advanced-systemcare-free.html

        Ccleaner : http://www.gezginler.net/indir/ccleaner.html

        Başlangıçda açılan gereksiz programları kapatın. Başlat - Çalıştır - Msconfig başlatma sekmesine gelin ve sadece Gereksiz gördüklerinizi kapatın.Bilgisayarınızı yeniden başlatıp deneyin.

        ardahd ardahd (631)
        8 yıl önce cevaplandı

        • hepsini yaptım virüs bulunmadı ama gene aynı değişen bişey de olmadı ilk 1 dk falan iyi gibiydi sonra gene eskisi gibi oldu kullanici283868 8 yıl önce
        • Sıcaklık sorunu yaşıyor olabilirsin oyundayken ısı değerlerine bakarmısın? Arkaplanda çalışan gereksiz programları kapatın ccleaner vs gibi tüm programları kapatıp oyuna girin. ardahd 8 yıl önce
        • arkaplanda herşeyi kapatıpda girdim temizlikde yaptım pc optimize görunuyor ayrıca bı sogutucu kullandıgm halde oyuna girince fan ilk bi iki dk normal sonra bayagı calısıyor sesi yukselıyor ki sogutucuyla böyleyse açaba içini falan mı temizletsem ? kullanici283868 8 yıl önce
        • Soğutucunuzda olsa kalitesiz olduğu zaman doğru düzgün soğutamıyor yani pek faydası olmayabiliyor.Fan çok bağırdığına göre ısınmaya başlıyor sanırsam içini temizlerseniz düzelebilir büyük ihtimal çok tozlanmış o yüzden düşük performans alıyorsunuz. ardahd 8 yıl önce
        • sogutucu daha once çok işe yarıyordu paraya kıyıp almıstım bende tozdan kaynaklı oldugunu dusunuyorum oyun esnasında 83 derece gördu normalde 50 derece altına dusmuyor zaten cpu thermometer uygulamasından baktım içini temizlettirince duzelırse yazarım yardımlarınız için teşekkürler kullanici283868 8 yıl önce
        • Laptop olarak fena sayılmaz ama oyundayken 70 dereceye düşmesi lazım 83 biraz fazla gibi geldi. ardahd 8 yıl önce