Amd Radeon HD 6470m ekran kartı sorunu

Öncelikle bilgisayarımdan bahsediyim;
Hp g6-1095et;

Sorun şu: İki tane ekran kartı var. Birincisi Amd radeon 6470m diğeri intel graphic 3000. Amd ekran kartı bazen sitelerde dolaşırken veya oyun oynarken (bazı oyunlarda) Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu. Şimdi ben amdnin kendi sitesinden ekran kartına uygun driveri yüklediğimde aygıt yöneticisinde 7400m olarak gözüküyor ve pasif hale geçiyor. Son sürümün crimson versiyonunu denedim sonuç aynı. Ancak hp nin driver desteğinde benim bilgisayarımın modeli için Amd radeon 6470m 8.82xxxx gibi bir sürüm bulunmakta. Bu driveri yüklediğimde yukarıda bahsettiğim hatayı alıyorum. Ayrıca arada mavi ekran geliyor (atikmpag.sys) Yani anlayacağınız driveri güncellesem çalışmıyor. güncellemesem hata veriyor.
Not: MSI after burning programı ile mhz değerlerini düşürmeme rağmen hala aynı.

Windows 7 ultimate x64
8 gb ram

mrspyyy mrspyyy (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunun çözümü var daha önceden @ergin bunun çözümünü paylaşmıştı

    AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatasının çözümü nedir?

    darkcrak darkcrak (5168)