AMD Radeon Recommended ve Optional nedir? Hangisini yüklemeliyim?

AMD Radeon Software güncellemesi yapacağım. Radeon Software  uygulamasını açtığımda güncelleme var dedi. İki tane seçenek var: Yeni Recommended ve Yeni Optional bu kafamı karıştırdı. Sonra AMD sitesine gittim sürücüyü oradan indireyim dedim. Orada da iki tane sürücü çıktı.

Adrenalin Edition 18.11.1 Optional  ve Adrenalin Edition 18.9.3  iki farklı versiyon var. Bu optional nedir?

Hangi sürücüyü yüklemem lazım? Neden böyle bir fark var? Recommended ve Optional nedir?

alivecan alivecan (337)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yanında Optional yazan sürücü daha güncel sürücüdür ama BETA'dır. Yani daha testleri bitmemiştir. Bu sebepten bazı sorunlar barındırıyor olabilir demektir.

    Yeni Recommended: Senin bilgisayarından olan sürücüden daha yeni bir sürücü, yazılım ve AMD tarafından sana önerilen, tercih edilen yükleme bu.

    Yeni Optional: Bu en son güncel sürücü ama henüz testleri bitmemiş. Denemek istersen deneyebilirsin ama sorun çıkartma ihtimali var.

    Eğer Recommended yazanı yükser ve sorunla karşılaşırsan Optional yazan sürücüyü deneyebilirsin.

    İndirme sayfasında Release No​tes​ adı altında sürücüde ne gibi sorunlar var ne gibi yenilikler var yazar. Eğer yazanlardan biri senin sahip olduğun bir sorunu gideriyorsa Optional da tercih edebilirsin.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

      Ben Recommended yani Önerilen sürücüyü yüklemeni tavsiye ederim. Her zaman öyle yapmışımdır. Senin amacın ekran kartını sadece kullanmak.

      Geliştirici değilsin, hata ayıklama yapmıyorsun.. Bu sebepten betaya ihtiyacın yok. Önerilen sürücüyü yüklediğin için hiçbir dezavantajın olmaz.

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

      • teşekkür ederim. recommended yükledim. kafam karıştı sadece. alivecan 5 yıl önce