AMD Sempron 140 İşlemci Çekirdek Açma

Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar amd sempron 140 işlemcili 2+1 3 gb 666 mhz ve 800 mhz ramli 32 bit windows 7 bir bilgisayarım var amd sempron 140 tek çekirdekli ancak bios ile çekirdek açılabiliyormuş konu hakkında bir bilginiz varsa aydınlatırsanız çok memnun olurum

https://hizliresim.com/watHEL  bu linktekiler anakart ve bios özellikleri

63urfali63 63urfali63 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    aktif++++

    63urfali63 63urfali63 (1)
    3 yıl önce cevaplandı

    AMD Sempron 140 çok eski bir işlemci.  Bu baya sıkıntılı bir işlem işlemci, anakart desteğinin her ikisinin de olması gerekiyor.  AMD SB710 veya SB750 güney köprüsü olan ve Advanced Clock Calibration özelliğini destekleyen bir anakart gerekiyor.

    Sendeki anakartın güney köprüsü  Nforce630 a.  Yani anakartın böyle bir işlemi desteklemiyor.

    murat murat (12492)