AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu hatasını nasıl çözebilirim?

2 ay once bir bilgisayar topladım ekran kartım readon r7 240 oyun oynarken ekran anlık gidiyor ve sonra tekrar geri geldiğinde bu hatayı alıyorum ekran kartı surucum güncel format atıp temiz kurulumda yaptık win 10 kulanıyordum win 7ye gectik hala aynı hatayı alıyorum

AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu hatası nasıl çözülür?

royalciwe royalciwe (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sürücün güncel ama işletim sistemi yamalarını yüklüyor musun?  Windows güncelleştirmelerin tam mı? AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu hatası genelde bir kaç sebepten ortaya çıkıyor.

    • Eski, güncel olmayan sürücü
    • Güncellemeleri eksik, güncel olmayan işletim sistemi.

    Display Driver Uninstaller ile tüm sürücüyü kaldırmayı dene. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat. Windows, microsoft sürücülerini bulup yükleyecektir (varsa). Bu sürücüler ile çalıştır. Yani AMD sitesinden sürücü yükleme. Sorun devam ediyor mu gözlemle.

    Diğer bir çözüm yöntemi de AMD sitesinden indirdiğin sürücüleri değil de kartın üreticisinin kendi sürücülerini yüklemeyi dene. Genel de ekran kartlarının üreticilerinin özelleştirilmiş sürücüleri olur. Bunlar ekran kartı ile daha uyumlu çalışabilir.

    murat murat (12492)