"amp-ad extension .js script" etiketi eksik veya hatalı, ancak "amp-ad" tarafından zorunlu tutulmaktadır.

Google Search Console üzerinde AMP bölümünde "Uyarılarla geçerli" sekmesinde şu şekilde bir hata bulunuyor

amp-ad extension .js script" etiketi eksik veya hatalı, ancak "amp-ad" tarafından zorunlu tutulmaktadır. Bu durum yakında hata olarak değerlendirilecektir."

"amp-ad extension .js script" etiketi eksik veya hatalı, ancak "amp-ad" tarafından zorunlu tutulmaktadır hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Search Console üzerinde amp-ad extension .js script" etiketi eksik veya hatalı, ancak "amp-ad" tarafından zorunlu tutulmaktadır. Bu durum yakında hata olarak değerlendirilecektir." uyarısı görüyorsanız öncelikle şu kodun varlığını kontrol edin:

    <script async custom-element="amp-ad" src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-ad-0.1.js"></script>

    Eğer bu script kodunuz mevcutsa ve hata hala duruyorsa o zaman yeniden kontrol talep edin.

    Aşağıdaki anlatım yeni Search Console içindir.

    1. Search Console Durum sekmesine gelin.
    2. AMP linkini tıklayın.
    3. Uyarılarla geçerli linkine tıklayın.
    4. amp-ad extension .js script" etiketi eksik veya hatalı, ancak "amp-ad" tarafından zorunlu tutulmaktadır. Bu durum yakında hata olarak değerlendirilecektir." uyarısındaki herhangi bir linke tıklayın.
    5. Doğrulamayı başlat butonuna tıklayın.

    AMP sayfaları güncellendiğinde bu güncelleme hemen Search console'a yansımaz. Bu durumda siz doğrulmayı yeniden başlatmalısınız. Herhangi bir değişiklik yaptığınızda tekrardan doğrulama başlatın. Bu sorunu çözecektir.

    alattin alattin (16999)