AMP, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar'ı (Accelerated Mobile Pages) nedir ve nasıl kullanılır?

merhabalar,

bu konuda yerli bir girişim bir basit kodla siteyi mobil uyumlu hale getirmekten bahsediyor. ve uyguladıklarınıda belirtiyor. kabaca aslında yaptıkları AMP ile bir işlem midir? ve her web sayfasında kullanılabilir mi?

hikmet hikmet (73)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AMP, Google tarafından geliştirilen bir teknolojidir. Mobil cihazlarda bir web sayfasındaki içeriği daha hızlı ve stabil bir şekilde açmak için web siteleri AMP teknolojisini kullanmaktadır.

    Google'ın Destek sayfasında AMP hakkında daha detaylı bilgi ve kurulum yönergelerinden bahsedilmiştir. Bakabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)