"amp-img" etiketindeki "src" AMP özelliği için geçersiz URL protokolü

Google search console ekranında bazı AMP sayfalar için  "amp-img" etiketindeki "src" AMP özelliği için geçersiz URL protokolü hatası alıyorum.

Amp sayfaları için alınan "amp-img" etiketindeki "src" AMP özelliği için geçersiz URL protokolü hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "amp-img" etiketindeki "src" AMP özelliği için geçersiz URL protokolü hatasının çözümü nedir?

    AMP sayfalarında amp-img ile linklenen resimlerin src özelliği geçersiz bir değer aldığında Google Search Console üzerinde "amp-img" etiketindeki "src" AMP özelliği için geçersiz URL protokolü hatası görülür.

    src özelliğine atanan link içinde boşluk gibi karakterler olmamalıdır.

    Link aşağıdaki gibi göreceli olabilir:

    <amp-img src="uzmanim-logo.jpg" alt="uzmanim.net" height="100" width="200"></amp-img>

    Veya şu şekilde tam link olmalıdır:

    <amp-img src="https://uzmanim.net/images/uzmanim-logo.jpg" alt="uzmanim.net" height="100" width="200"></amp-img>

    Link içindeki adlandırmada özel karakterler, boşluk gibi değerler olmamalıdır.

    alattin alattin (16999)