amp-img" etiketindeki "width" düzeninde özellik için geçersiz değer

Google Search Console üzerinde AMP sayfalarla ilgili amp-img" etiketindeki "width" düzeninde özellik için geçersiz değer hatası alıyorum.

amp-img" etiketindeki "width" düzeninde özellik için geçersiz değer hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    amp-img" etiketindeki "width" düzeninde özellik için geçersiz değer hatasının çözümü nedir?

    AMP sayfalarında resimler amp-img etiketi ile yerleştirilir.  amp-img mutlaka width  (genişlik) ve height (yükseklik) özellikleri sahip olmak zorundadır.

    Örnek amp-img kodu:

    <amp-img src="uzmanim-logo.jpg" alt="uzmanim.net" height="100" width="200"></amp-img>

    width ve height özellikleri mutlaka sayısal değer almalıdır.

    Eğer width özelliğine auto veya sayısal olmayan bir değer  atanırsa bu gerçersiz bir AMP sayfası olur ve search console'da amp-img" etiketindeki "width" düzeninde özellik için geçersiz değer hatası görürsünüz. Çözüm için bu hatayı aldığınız sayfadaki resimlere genişlik girmelisiniz.

    alattin alattin (16999)