an operating system wasn't found hatası

Merhaba

Ben windows gezgini kapatım sonra siyah bi ekran geldi tabikide görev yöneticisiyle en sonunda yeniden başlatım ve aşağıdaki şey geldi söylenen tuşlara bastım ama olmadı

Yazan şey

AN OPERATİNG SYSTEM WASN'T FOUND . TRY DİSCONNECTİNG ANY DRİVES THAT DON'T CONTAİN AN OPERATİNG SYSTEM

PRESS CTRL+ALT+DEL TO RESTART

an operating system wasnt found

darkwob darkwob (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aldığınız hatada bilgisayarınızda bir işletim sisteminin bulunamadığı yazılı.

    Görünüşe bakılırsa işletim sistemi dosyaları veya harddiskiniz zarar görmüş.

    İlk olarak bilgisayarınız başlangıçta bios menüsüne girerek harddiskinizin bilgisayara takılı olarak görünüp görünmediğine bakın.Bunu yapmak için bios ekranına girin bazı bioslarda ilk ekranda bu durumu görebilirsiniz. Ya da Bios ta Boot menüsüne gidin.Orada first, second gibi ayalarlama bölümleri var.Orada First seçeneğine tıklayın ve varsa harddiskinizi seçin.Harddisk orada görünmüyorsa bilgisayarınıza takılı değil anlamına gelir.Bu durumda harddiskinizde sorun olduğunu gösterir.

    İkinci durumda göründüğü halde açılmıyorsa.Bu durumda işletim sistemi dosyalarınız zarar görmüş olabilir.Kullandığınız işletim sisteminin kurulum için gerekli DVD veya USB sini edinin.Bilgisayarınıza takın.Bilgisayarınızı DVD veya USB den boot ettikten sonra kurulum ekranına geldiğinizde onar seçeneğini kullanarak bilgisayarınızı onarmayı deneyiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Askerlik bittimi sonunda? :) temmuz 7 yıl önce
    • Evet sonunda bitti :) ismailsarp 7 yıl önce
    • Hoşgeldin! :) Gözünaydınmı desem, geçmişolsunmu desem.. Yada her ikiside.. temmuz 7 yıl önce
    • Hoşbulduk teşekkürler. Gözünaydın daha güzel uyuyor, geçmiş olsun kadar kötü değildi çünkü .) ismailsarp 7 yıl önce
    • :) temmuz 7 yıl önce