An Operating System Wasn’t Found hatası

Açılış Sırasında An Operating System Wasn’t Found Hatası alıyorum.

An Operating System Wasn’t Found hatasının çözümü nedir?

ahmetsamil ahmetsamil (268)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

     An Operating System Wasn’t Found hatasının anlamı işletim sistemi bulunamadı demek.

    İşletim sistemi bulunamadı mesajı BIOS tarafından gösterilir.

    Bilgisayarı ilk açtığınızda BIOS devreye girer. Bilgisayara bağlı olan sabitdiskleri, USB disk ve bellekleri tarar. Bu disklerde yüklü bir işletim sistemi (Windows 8, Windows 10 gibi) arar. Yoksa ekrana  An Operating System Wasn’t Found hatasını çıkarır.

     An Operating System Wasn’t Found hatasının çözümü için:

    • BIOS üzerinde bir değişiklik yaptıysanız bunu geri alın.
    • Bilgisayara bağlı USB bellek, harici disk varsa bunları sökün ve bilgisayarı o şekilde açın.
    • Bilgisayarda birden fazla disk varsa ve BIOS üzerinden açılış önceliği değiştiyse, açılış önceliğini işletim sistemi kurulu olan diske verin.

    Tüm bunlara rağmen  An Operating System Wasn’t Found hatası alınıyorsa işletim sistemi zarar görmüş olabilir. Bu durumda bilgiyayarı işletim sistemi diskinden açın ve işletim sistemine açılış onarması uygulayın.

    Bazı durumlarda sabitdikteki işletim sistemi dosyaları zarar görür (ani kapanmalar, disk sorunları, elektrik kesintileri gibi).

    Bu durumda işletim sisteminin açılış dosyaları zarar görür. Bunların onarılması gerekir.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Yani sorunu nasıl çözebilirim.Birde ekliyim kısaca,format atarken birden kapandı bilgisayar.Yaklasik %12'de iken.nasil çözebilirim? ahmetsamil 7 yıl önce
    • Format işlemini yeniden başlat. Yani sıfırdan tekrar kurulum yap. Sorun kendiliğinden düzelecektir. Şuan bilgisayar sabitdiskten açılmak istediği için bu hatayı veriyor. Kurulum DVDsi veya USB belleğinden açılışı yapıp formatı tekrar etmelisin. hakan 7 yıl önce

    Bilgisayarı nasıl işletim sistemi diskinden acicam lütfen cevap

    kullanici671957 kullanici671957 (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      >  BİOSTA BOOT MEnüsünde Removable girin onunla başlatın ve formata devam edin. <

      recep59 recep59 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

        Durduk yere an operating system wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating system hatası alıyorsanız bunun sebebi şunlar olabilir:

        1. Bilgisayara USB bellek taktınız mı? USB bellek taktıysanız bilgisayar USB bellekten açılış yapmaya çalışıyor olabilir. Bu sebepten an operating system wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating system hatası alıyor olabilirsiniz. USB bellek takılıysa bunu çıkartın.
        2. HDD kablosu yerinden çıkmış olabilir. Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız HDD kablosunu kontrol edin.
        3. HDD arızalanmış bu sebepten bilgisayar işletim sistemini bulamıyor olabilir.
        4. Yeni bilgisayar almışsınızdır ve bu bilgisayarda Windows yüklü değildir.

        Temel olarak an operating system wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating system demek bilgisayarda Windows, Linux gibi bir işletim sistemi yüklü değil demek. Ama bu hata HDD yani sabitdisk bulunamadığında da ortaya çıkar.

        murat murat (12492)