Ana bilgisayar çözümleniyor

Google Chrome'da bir web sitesine bağlanmak istenirken zaman zaman  sol alt köşede Ana bilgisayar çözümleniyor yazıyor ve sayfanın açılması için bekletiyor. Bir müddet bekedikten sonra Ana bilgisayar çözümleniyor yazısı kayboluyor ve sayfa açılıyor.

Google Chrome Ana bilgisayar çözümleniyor sorununu çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome Ana bilgisayar çözümleniyor sorununu çözümü:

    Ana bilgisayar çözümleniyor mesajı Google Chrome'un girilen web sitesi adının IP karşılığını henüz bulamadığını işaret eder.

    Örneğin adres satırına uzmanim.net yazıp enter tuşuna bastığınızda Google Chrome ismin IP karşılığı olan 37.148.208.103 adresine ihtiyaç duyar. Bu IP karşılığını Google Chrome'a sunacak olan DNS sunucudur.

    Ana bilgisayar çözümleniyor mesajından sonra bekleme durumu aşağıdaki sebeplerden oluşabilir:

    • DNS sunucunuz çok yavaş olabilir.
    • DNS sunucunuz çok yoğun olabilir
    • Internet bağlantınızda bir yavaşma sorunu olabilir.
    • DNS sunucu geçici olarak isteklere yanıt veremiyor olabilir.
    • Internet bağlantınızda kısa süreli kopmalar olabilir.

    Google Chrome Ana bilgisayar çözümleniyor mesajında bekleme sorununu çözmek için aşağıdakileri yapabilirsiniz.

    Genelde DNS değiştirmek bu sorunu çözer. Internet bağlantınız ile ilgili bir sorun varsa, kablosuz ağa bağlı iseniz sinyal seviyenizi kontrol edin. Düşük sinyal seviyesi veya kısa kesilmeler bu soruna yol açacaktır.

    hakan hakan (15424)