Ana işletim sisteminin USB'yi görmesi nasıl engellenir?

USB belleğimde autorn diye bir virüs var ve ben bu virüsü usb belleğim içerisindeki verilerin yok olmadan bu virüsü kaldırmayı düşünüyorum tabiki de bunu bilgisayarımın ana işletim sisteminden değilde sanal makine üzerinden yapmayı düşünüyorum. Bunun için şöyle bir aşama oluşturdum 1-) Ana işletim sitemimde usb belleklerin takılmasını yani okumasını engellemem lazım nasıl olur ? 2-) Sanal işletim sistemimde usb belleklerin okunmasına nasıl izin verebilirim ?

 NOT: Kullandığım program (vmware workstation)

-TEŞEKKÜR EDERİM..

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sanal makine de virüsleri silmene gerek yok USB'ne virüs bulaştı diye

    Bilgisayarına USB Disk security ve Bitdefender Immunizer ile USB belleğinde ki virüsleri temizleye bilirsin.

    darkcrak darkcrak (5168)