Anakart üzerindeki VGA ledi yanıyor ve bilgisayar açılmıyor.

Ekran kartı kendi ağırlığıyla anakarttaki slota hasar verip yerinden çıkmış ve slotu hafif bükmüş. Anakart üzerindeki VGA ledi yanıyor ve bilgisayar açılmıyor. Ekran kartını çıkarıp anakartta ki dahili sokete HDMI taktım hala aynı açılıyor ama ekran gelmiyor. Sorun acaba anakartta ki slotta mı yoksa ekran kartında mı? Yardımcı olur musunuz lütfen, teşekkürler.

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sistem özelliklerini belirt, işlemcinin markasını modeli ile birlikte doğru yaz. Ayrıca ekran kartı slotuna güle güle de. BGA makinesi ile o slotu çıkarıp yerine yenisini takacaklar, bu işlemin maaliyetini bilmiyorum, eğer anakartın çok iyi değilse yaptırmamalısın.

    hydra hydra (3800)