Anakart VGA Led kırmızı yanması

İyi günler anakartimda VGA Led kırmızı yanıyor ekrana görüntü gelmiyor bundan iki ay önce de olmuştu ama sonra ekran geldi şimdi ne yaptıysam gelmiyor

Asus m5a99x evo r1.1

FX 6300

R9 270

kullanici493514 kullanici493514 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Anakartta VGA Led kırmızı yanıyorsa bu şu anlama gelir. Anakart, RAM, CPU düzgün çalışıyor ama ekran kartı ile ilgili sorun var. Anakart ekran kartı ile iletişim sağlayamıyor.

    Ekran kartın slota dopru oturuyor mu kontrol et. Elinle hafifçe bastır. Zarar vermemeye özen göster. Ayrıca ankarta gelen bir ekran için güç kablosu olabilir. Bu kablo takılı mı onu kontrol et. Yerinden oynamış olabilir. Burada bu kabloyu görebilirsin https://youtu.be/JkmsLxnCfrQ?t=46

    Tüm bunlar normal görünüyorsa ekran kartın ile ilgili bir arıza söz konusu olabilir.  VGA Led kırmızı yanıyorsa bu ekran kartı ile ilgili bir sorun olduğunu işaret eder. Bu sebepten ekrana görüntü gelmiyor.

    Mümkünse bir arkadaşın filan varsa onun ekran kartını alıp deneyebilirsin.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

      Ben zaten denedim başka ekran kartı ile ama yinede sonuç aynı

      kullanici493514 kullanici493514 (1)
      4 yıl önce cevaplandı

        VGA Led kırmızı yanıyorsa anakart ekran kartı ile iletişim sağlayamıyor demektir. Sen başka kart da denemişsin. O zaman senin anakartında yani ekran kartı slotunda sorun var dostum.

        murat murat (12492)
        4 yıl önce cevaplandı

        • 3 tane slot var 3 unede denedim ama olmadı.Vga to hdmı ile baglarsam görüntü gelirmi?? kullanici493514 4 yıl önce
        • @kullanici493514 slotlarda değil demek sorun doğrudan anakarttadır. Vga to hdmı fark etmez işe yaramayacaktır. Sonuçta VGA sinyali gelmiyor. Kablo işe yaramaz. murat 4 yıl önce