Anakarta takılan hoparlör çalışmıyor

Öncelikle merhabalar sorunu kısaca anlatacak olursak resimdeki gördüğünüz bilgisayar ilk olarak uzun bir süre windows 7 olarak kullanıldı daha sonra güncelleme ile windows 10 yüklendi sorna tekrardan windows 7 kuruldu ama kurulduktan hemen sonra anakartaki hoparlör çalışmamaya başladı yani ses gelmemeye başladı desek yeridir. Yani formattan sonra çalışmıyor formattan önce çalışıyordu

-Teşekkür Ederim

Anakarta takılan hoparlör çalışmıyor - anakart
Anakarta takılan hoparlör çalışmıyor - hoparlor
Anakarta takılan hoparlör çalışmıyor - hoparlor yakın çekim

lucas77 lucas77 (199)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anakart speakerları temel basit sesler için kullanılır. Genelde POST işlemi sırasındaki hatalar sesli olarak anakart speakerı üzerinden verilir. Genelde bu sesler bipleme şeklindedir.

    Windows 7 üzerinden onboard yani tümleşik hoparlör kapatılmış olabilir. Şunu kontrol eder misin?

    1. Windows 7'de Aygıt yöneticisine git.
    2. Görünüm > Gizli Aygıtları göster'i seç.
    3. Tak kullan olmayan sürücüler altında Beep göreceksin. Çift tıkla.
    4. Özellikler penceresinde türü Otomatik olarak ayarla.

    Bunun dışında yolladığın fotoğraflarda montaj doğru yapılmış görünüyor. Eğer bu şekilde çözülmezse speaker arızalanmış da olabilir. Bu da bir ihtimal.

    hakan hakan (15409)