Anakartım Yeni Satın Alacağım Ram'i Destekliyor Mu?

Öncelikle herkese merhabalar benim şuan işletim sistemim Windows 7 Home Premium - 32 bit ve koruma olarak ESET Smart Security 10 yüklü şuan pc neredeyse hiç kasmıyor ama ben 4 GB ram daha ekleyip Windows 10 Pro 64 bit + Kaspersky total security 2017 yüklemek istiyorum.

Anakartım: Epox EP-AF4 Ultra / AF4 Ultra-3 / MF4 Ultra-3 / MF4 Ultra-3/G veya EPoX nF500 Series
İşlemcim: Amd athlon 64 x2 dual core processor 3800+ 2.01 ghz
Ekran kartım: Zotac - NVIDIA GeForce 9500 GT (512 MB)
Kasam: Casper'ın bi beyaz gri karışımı kasası görünümü kötü ek özelliği yok ek olarak soğutma tek fan takılı
Windows Deneyim Dizini: 4,7

Anakartta 4 tane ram slotu var her slotta 1GB ram var toplam 3 slot dolu 3GB ram var ve bir slot boş ona da
yeni alacağım 4GB ram takmak istiyorum toplam 7GB ram olur mu sorun olmaz değil mi?

Ram'i taktıktan sonra hemen format atacağım bi siteden 4GB ddr2 800 mhz ram beğendim eğer link atmak yasak değil ise onu da cevap olarak eklerim. Ek olarak bu sisteme başka neler önerirsiniz arkadaşlar bu pc toplama? Not: Oyun oynamıyorum sadece nette gezinme, film izleme takılmasın kasmasın performansı iyi olsun kafi çok teşekkürler herkese...

ismail113 ismail113 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Anakartınız rus kaynaklı bir siteye göre(zaten arama yaptıysanız ilk sırada çıkmakta) 16 GB ram destekliyor.16 gb düşünülürse tek slota 4 GB ram desteğinin olması gerekiyor.Benim size önerim 4 GB almak yerine 2 GB alın. 3+2 5 GB ram makinenize yeterli gelecektir.Şuanda 4 GB ram dahi günlük işleri aksatmadan yapabiliyor.Zaten makineniz yeni değil ve 7 GB ramin makineye gereksiz olacağı düşüncesindeyim.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      İlginiz için teşekkürler ben de internette olan bir program ile sistem bilgilerime baktım(program adını buraya yazmak yasak olabilir diye yazmıyorum) ve dediğiniz gibi en fazla 16 GB Ram kapasite yazıyor 4x4:16 ama insan kuşkuya düşüp uzman bilgisi almak istiyor. Bu arada alacağım Ram 50 Tl civarlarında bir alışveriş sitesinde mevcut 2 Gb olan en fazla 20 lira ek indirim yapıyor onun için almışken onu alayım dedim bu arada o dediğim program ile desteklenen Ram hızlarında 800 mhz de mevcut. Cevabınız için çok teşekkürler.

      ismail113 ismail113 (1)