Anakartıma ASUS RX 570 4GB uyumlu mu? uyumlu olduğunu nasıl anlarım?

Anakart: GİGABYTE 970A-DS3P

Alacağım ekran kartı modeli:ASUS RX 570 4GB

Bu ekran kartı bilgisayarımın anakartı ile uyumlumudur?

storm16 storm16 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anakart ekran kartı uyumluluğu diye bir şey yok, PCI Express x16, yani ekran kartı soketi var ise zaten ekran kartı uygun demektir.

    Bu slotların ibrine takabilirsin sorun yok, asıl önemli olan işlemci - ekran kartı uyumluluğu. İşlemcin nedir? Söyle ki darboğaz yapıp yapmadığını bilebilelim.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • AMD FX 8320 8 çekirdekli işlemcim var storm16 3 yıl önce
    • Tam emin değilim ama 3,5 GHz'de kullanırsan işlemciyi darboğaz yaşanılabilir, 4.0 GHz'e çıkarabilirsen bir şekilde, darboğaz olmayacağını düşünüyorum. @storm16 hydra 3 yıl önce