Anakartıma BIOS güncellemesi yapmalı mıyım?

Masaüstü bilgisayarımda ASUS H81M-C model anakart var. Yüklü olan sürüm BIOS 2202, güncel olan sürüm ise 3501 olarak gözüküyor. Bu durumda benim BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor mu? Güncellemenin faydası nedir? Yanlış bir iş yapmaktan korktuğum için güncelleme yapmasam bir zararı olur mu?

matrix matrix (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazılım güncellemeleri her zaman ilgili ürünü geliştirmeye yöneliktir ve üretici, güncelleme yayınlayarak ürününün daha performanslı ve daha uyumlu çalışmasını hedefler.

    Eğer daha önce hiç yapmamışsan ve bu konuda yeterli bilgin yoksa yapmayabilirsin. En ufak bir yanlışında anakart çok yüksek ihtimalle garantilik olabilir.

    Bilgisayarının şuanki performansından memnunsan yapmayabilirsin ama her zaman en güncel sürümü tavsiye ederiz.

    omercik omercik (9418)