Anakartımdan alev çıktı, diğer parçalar zarar görür mü?

harddıskımı mont ederken herhalde bı kablo vs anakarta degdıkten sonra anakart alev aldı bende hemen fısı cektım .

ekran kartım calıstı ama dıger parçalar zarar gormusmudur? tesekkurler.

ztutar ztutar (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle geçmiş olsun. Bu gibi durumlarda kısa devrenın hangi parçalarını etkilediğini bilmek zordur. Sorunun cevabı hem evet hem hayır. Evet başka parçalar etkilenmiş olabilir. Hayır sadece anakart etkilenmiş olabilir.

    Bunu diğer parçaları test etmeden söylemek mümkün değil. Bilgisayarın normal açılıyor ve sorunsuz işlem yapıyorsa, çökme ve benzeri bir sorun yaşamıyorsan etkilenen bir donanım birimi yok demektir.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • tesekkurler.Bir sorun daha olucaktı yenı bır anakartmı almam gerek çünkü tekrar calıstırmaya korkuyorum :) ztutar 5 yıl önce
    • @ztutar tekrar çalıştırma zaten. Bu sefer başka donanım parçaları hasar görür. Mümkünse bir teknik servise götür. Belki cpu, ram, ekran kartı gibi başka bileşenler de hasar görmüş olabilir. alattin 5 yıl önce