Android 10 Kamera sesi kapanmıyor

Daha önce telefonumda Android 9 varken böyle bir sorun yoktu. Telefonu Android 10'a yükselttim. Şimdi fotoğraf çekerken dirink diye bir ses geliyor.  Ayarlar > Kamera seslerine girdim ve seçim işaretini kaldırdım. Ama ses yine geliyor. Telefonda fotoğraf çekerken çıkan kamera sesini nasıl kapatabilirim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Pek çok telefon üreticisi telefonlarda fotoğraf çekerken sahte bir shutter sesi ekliyor. Bu ses çoğu zaman sinir bozucu olabiliyor.

    Bazı telefonlarda telefonun sesini tamamen kısarsanız fotoğraf çekerken bu ses duyulmayacaktır.  Ayarlar > Kamera sesleri işe yramıyorsa telefonu tamamen sessize almak işe yarayacaktır.

    Bazı bölgelerse shutter sesini kapatmak illegal bir durum oluşturuyor.

    alattin alattin (16999)