Android 3G DNS değiştirme

Android telefonda 3G DNS nasıl değiştirilir? Android tabletlerde 3G DNS nasıl değiştirilir?

Android cihazlarda 3G bağlantı üzerinden DNS nasıl değiştirilir?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android telefon 3G DNS değiştirme, Android tablet 3G DNS değiştirme:

    Android işletim sisteminde eğer Root yani yönetici haklarına sahip değilseniz 3G bağlantısının DNS bilgilerini değiştiremezsiniz.

    Android cep telefonlarında veya Android tabletlerde Google DNS bilgisini kullanmak için DNSet uygulamasından faydalanabilirsiniz. Yasaklı sitelere giriş işleminde, sadece Twitter değil diğer tüm sitelerde DNSet işe yarayacaktır. Android 4.4 üzerinde bu uygulama sorun çıkartabilir. Android 4.3 Samsung Galaxy ile sorunsuz olarak test ettim.

    1. Google Play uygulamasını başlatın
    2. Google Play arama bölümüne DNSet yazın
    3. DNSet uygulamasını yükleyin.
    4. DNSet uygulamasını çalıştırın. Auto Start'ı seçin ve Start'ı tıklayın.

    Bu aşamadan sonra Twitter'dahil tüm yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Artık 3G bağlantınız DNS olarak google DNS sunucularını kullanacaktır.

    hakan hakan (15394)