Android 8 (Oreo) da geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

Android Oreo'da geliştirici seçenekleri nasıl açılır? Android 8'de USB hata ayıklama nasıl açılır? Android 8'de geliştirici seçenekleri nerede?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android 8 - Android Oreo geliştirici seçenekleri açma:

    Android 8'de geliştirici seçenekleri gizli durumdadır. Aktif edebilmek için öncelikle bazı adımları gerçekleştirmeniz gerekir. Yine USB hata ayıklama Geliştirici seçenekleri altında bulunur. USB hata ayıklama açma için öncelikle Geliştirici seçeneklerini görünür yapmalısınız.

    Geliştirici seçeneklerini görünür yapma:

    1. Android 8'de Ayarlar bölümüne gidin.
    2. Daha sonra Sistem'i bulun (ayarlarda en alt bölümdedir)
    3. Sistem bölümünde Telefon Hakkında seçeneğie dokunun.
    4. Telefon hakkında bölümünün en altında bulunan Derleme Numarasına 7 defa dokunun. Sizden Pin isteyecektir.
    5. Pininizi girin.
    6. Artık Geliştiricisiniz mesajını göreceksiniz.
    7. Sistem'e geri dönün. Burada artık Geliştirici Seçenekleri diye yeni bir seçenek göreceksiniz.
    8. Burada hata ayıklama bölümünde USB hata ayıklamayı artık aktif edebilirsiniz.

    Android 8 telefonlarda USB hata ayıklama açma ve Geliştirici seçenekleri açma işlemi bu adımlardan oluşuyor. Dilerseniz Geliştirici seçeneklerine girerek tekrardan kapatma işlemini daha sonra yapabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)