Android 9 power düğmesi kamera kısayolu nasıl kapatılır?

Xiaomi Mi A2 Lite telefonda sinir bozucu bir kamera kısayolu var. Açma kapama düğmesine iki defa hızlıca basıldığında kamera açılıyor.  Power düğmesi ile kamerayı açma özelliğini kapatmanın bir yolu var mı?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Android Pie'de açma kapama düğmesine çift basıldığında açılan kamerayı kapatmak için şunu yapabilirsin:

    Ayarlar > Sistem > Hareketler bölümünde "Kamerayı hızlı açma" diye bir seçenek var. Onu kapatırsan artık güç düğmesine 2 defa basınca kamera açılmaz.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Körüm, görememişim. Şimdi gördüm, Sağol :) alattin 5 yıl önce

    Ayarlara gir ve arama kısmına Haraketler yaz ve kameraya geç sen'de seçili olacak onu kapat

    Kameraya geç'i bulamassan kamerayı aç ve ayar imleci var ona tıkla sonra Hızlı Başlat yazan şeyi kapat

    darkcrak darkcrak (5168)