Android cihazlarda 'Geliştirici Seçenekleri' nasıl açılır?

Geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

Android cihazlarda geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

Android geliştirici seçenekleri açma rehberi

Android geliştirici seçenekleri nerede?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Geliştirici seçenekleri nedir?

    Android geliştirici seçenekleri  kullanıcıya daha fazla özellik sağlayan oldukça detaylı bir ayar menüsüdür. Tabii ki bu durumda geliştirici seçenekleri hakkında bilgi sahibi olmayan kullanıcıların yanlış bir geliştirici seçeneklerine tıklaması, istenmeyen durumlar oluşturabilir. Bu yüzden Google, Android işletim sisteminde geliştirici seçeneklerini gizli tutuyor.

    Android cihazlarda geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

    Geliştirici seçeneklerini açmak için öncelikle Android cihazınızın Derleme numarasını bulmanız gerekiyor. Derleme numarası, genellikle Ayarlar> Telefon Hakkında dizininde bulunmaktadır.

    Bazı Android cihazlarda Ayarlar> Telefon Hakkında > Yazılım Bilgisi > Derleme Numarası bölümünde bulunurken, farklı android cihazlarda Ayarlar> Telefon Hakkında > Derleme Numarası bölümünde bulunabiliyor.

    Geliştirici seçenekleri açma

    Android cihazınızda derleme numarasını bulduğunuz zaman üzerine sürekli basın. Birden çok defa bastığınız zaman ekranda "Geliştirici olmak için X adımınız kaldı" mesajı alacaksınız. Buradaki X kaç kere daha basmanız gerektiğini belirtiyor. Derleme numarasına X kadar bastıktan sonra  “Artık Geliştirici Oldunuz” mesajını almış olacaksınız. Bu adımların sonunda geliştirici seçenekleri açma işlemi tamamlanacaktır.

    Artık geliştirici seçeneklerine ana ayar menüsü altından erişebilirsiniz.

    brsozl brsozl (1961)