Android cihazlarda telefon görüşmeleri nasıl kaydedilir?

Android işletim sistemiyle çalışan bir telefona sahibim.

Gelen ve giden telefon görüşmelerini nasıl kayıt edebilirim?

Android telefonlarda telefon görüşmeleri nasıl kayıt edilir?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    android-cihazlarda-telefon-gorusmeleri-nasil-kaydedilir

    Android cihazlarda telefon görüşmelerini kaydetmek için çeşitli yazılımlar mevcut. Telefon görüşmelerini kaydetmek her zaman kötü niyetli olarak yapılmıyor. Çoğu zaman görüşmede konuştuğunuz, fakat sonradan aklınızdan çıkan önemli durumları hatırlamak isteyebilirsiniz.

    Yoğun olarak telefon görüşmesi yapıyorsanız, telefon görüşmesi kaydetme programı sayesinde günlük işlerinizi çok daha rahat halledebilirsiniz. Önceki aramalarda ne konuştuğunuzu hatırlayarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu durumda görüşme kayıt programlarının oldukça faydalı olduğunu söylebiliriz.

    Pek çok ülkede telefon görüşmelerini kaydetmek yasal değil. Fakat görüşme yaptığınız kişinin, görüşmeyi kayıt ettğinizden haberi var ise, görüşme kayıt işlemini yasal bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bunun en güzel örneği çağrı merkezleridir. Çağrı merkezlerinde görüşmenin kayıt altına alındığı, görüşme başmadan önce karşı tarafa belilrtilir. Bu durumda telefon görüşmesi kaydetme işlemi suç olmaz.

    İsterseniz hemen Android cihazlarda telefon görüşmelerini nasıl kaydedeceğinize geçelim.

         Android telefon görüşmesi kaydetme

    1. Telefon görüşmesi kaydetme programı olan "Automatic Call Recorder" uygulamasını Google Play Store'dan indirin. "Automatic Call Recorder" linkine tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.
    2. Ardından uygulamanın görüşmeyi kaydettiğini test etmek amacıyla herhangi birini arayın.
    3. Görüşme başladığı anda "Call Recording Start" bildirimi geliyor ise görüşme başarılı bir şekilde kaydediliyor demektir.
    4. Eğer görüşme başladığı anda aşağıdaki gibi "Çağrı kaydı düzgün olarak kaydedilemedi" hatası alıyorsanız uygulama ayarlarında ufak bir değişiklik yapmanız gerekiyor.
      android-cihazlarda-telefon-gorusmeleri-nasil-kaydedilir
    5. "Automatic Call Recorder" uygulamasını çalıştırın.
    6. Üst bölümde bulunan "Ayarlar"a tıklayın.
    7. Ardından "Ses Kaynağı"na tıklayın.
    8. Karşınızda aşağıda görmüş olduğunuz görselde bulunan seçenekler gelecektir.
      android-cihazlarda-telefon-gorusmeleri-nasil-kaydedilir-2
    9. Varsayılan olarak program "Voice_Call(*)" seçili getirecektir. Bu ayarı "Mic(*)" olarak değiştirin.
    10. Karşınıza "Ayarlar Kaydedildi" ekranı gelecektir ve bundan sonraki telefon görüşmeleriniz otomatik olarak kayıt edilecektir.

    Tüm bu adımların ardından Android telefon görüşmesi kaydetme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

    brsozl brsozl (1961)