Android'de 2 Google hesabı kullanmak nasıldır?

Merhaba,

Arkadaşlar android telefonlarda mevcut google hesabı ile kurulum yapıldı diyelim 30-40 uygulama yüklendi sonra bir google hesabı daha eklendi google play den o hesap üzerinden başka uygulamalar yüklendi soru şimdi başlıyor :)) benim merak ettiğim 2 ayrı hesaptan yüklenen uygulamalar telefonda senkron mu görünüyor yani hepsi uygulamalarım içerisinde ve ana ekranlarda mı oluyor  mesela a hesabına yüklenen whatsapp uygulaması açılırken b hesabına yüklenen parallel space üzerinden klon whatsapp uygulamasını açmak için diğer hesaptan çıkış mı yapılmalı yoksa her ikiside aktifken çalışabliyormu b hesabına yüklenen klon whatsapp yedekeleri nerede tutuluyor kusura bakmayın hiç android kullanmadım :))

thunderbolt06 thunderbolt06 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    anladığım kadarıyla a hesabından bir uygulama yükledin sonra b hesabına geçtin ve yedekleme sırasında a hesabına da yedeklenir mi diyorsn olay şöyle oluyor şimdi sen a hesabında herşeyini yükledin okay diyelim fotoraf yedeklemesi yapıcaksın o anki hangi hesap açıksa ona göre işlem yapar yani daha önceden yüklediğin hesaba değilde o an yedekleme yaparken açık olan hesaba yapar

    edizgokaslan edizgokaslan (28)
    5 yıl önce cevaplandı

      Android’de uygulama indirmek için Google Play’e girmeniz gerekecek bunun içinde Google Play Hesabı lazım.

      Şimdi farklı Google hesaplarıyla indirdiğin uygulamalar her türlü telefona iner fark olmaz ; fark sadece şudur uygulamada mevcut olan kayıtlar sadece o hesapta olur.Örneğin Google Play Store ‘den farmwille adlı oyunu indirdiniz ve oyundaki ilerlemeler bu hesaba kayıtlı kalır sen farmwilleyi farklı hesap girip indirebilirsin fakat kayıtlı ilerlemeyi diğer hesaptan yapmalısın.

      Whatsapp soruna gelecek olursak ; Whatsapp yine hangi hesaptan indirdiğinin önemi yok çünkü Whatsapp normal telefon numarası girip ilerleyecen yalnız Whatsapp yedeklemeleri geri yüklemek için hangi hesapla yedek yaptıysan ona girmelisin çünkü Whatsapp yedekleri Google hesabı daha doğrusu Google Drive ‘ e aktarılıyor

      ybaskin34 ybaskin34 (1440)