Android'de uygulama durduruldu hatalarının çözümü nedir?

ASUS Zenfone 5 telefonuma 25 Mayıs'ta güncelleme geldi ve yaptım. Yaptıktan sonra Facebook, Messenger, Instagram, Chrome durduruldu hataları almaya başladım bu uygulamalara giremiyorum. Ne yapmalıyım?

Android durduruldu hatasını nasıl çözerim?

kullanici834764 kullanici834764 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Telefonu fabrika ayarlarınaa döndürebilirsin bir defa. Bazen güncelleme sonrası böyle durduruldu hataları meydana gelebiliyor.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      dönderdim ama malesef düzelmedi

      kullanici834764 kullanici834764 (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • nasıl oluyor yani bi fotoğraf atabilir misin omercik 5 yıl önce
      • fotograf atamam ama facebook için; facebook sürümü cihaz için gecersiz diyor, instagram durduruldu dıyor kullanici834764 5 yıl önce
      • İnternetten "facebook eski sürüm apk" yazıp eski sürümleri indirmeyi dene. Her uygulamada yapabilirsin onu.. @kullanici834764 omercik 5 yıl önce
      • ''malesef chrome durdu'' diyor apk ındırıkende bu sıkıntı cıkıyor kullanici834764 5 yıl önce

      @farurhenho  arkadaşımızın dediği gibi güncelleme yapıldığında (temiz kurulum olmadığından) bazen bu tarz sorunlar ortaya çıkabiliyor. O yüzden genelde sürüm güncelleme işlemlerinde telefona sıfır temiz kurulum önerilir. Ancak tabi ki bu her telefon için geçerli değildir. Çoğu zaman da güncelleme işlemi sorunsuz şekilde gerçekleşir.

      Siz güncelleme ardından fabrika ayarlarına döndünüz ve ardından facebook uygulamasını play store üzerinden tekrar yüklemeye çalıştığınzda sürüm geçersiz hatası alıyorsunuz anladığım kadarıyla. Temiz kurulum ardından bu tarz sorunları (instagram durdurulma, programlarda çökme) yaşamıyor olmanız gerekir. Eğer böyle bir durum varsa Asus'un çıkardığı güncelleme de sorun olduğu düşünülebilir. Bu durumda sizi biraz uğraştırabilir ancak telefonunuzu bir eski sorun yaşamadığınız android sürümüne tekrar düşürmeniz sorunlarınızı çözecek gibi duruyor. Ancak bu işlem yükseltme kadar kolay değil ve biraz uğraşmak gerektirecektir. Ayrıca bu işlem riskte içerir. Yanlış bir durumda telefonunuzu açılmaz hale getirebilirsiniz.

      İsterseniz Asus Türkiye ekibini arayarak durumunuzu anlatın ve çözüm isteyin. Çözüm seçenekleri içinde sürüm düşürme işleminin yapılıp yapılamayacağını da sorabilirsiniz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      5 yıl önce cevaplandı

        • Ayarlar – Uygulamalar bölümünden hata veren uygulamayı bulun, veri ve önbelleğini temizleyiniz.
        • Hata veren uygulamayı kaldırıp, yeniden yükleyiniz.
        • Cihazınızı kapatıp tekrar açmayı deneyiniz.
        • Devre Dışı bırakmış olduğunuz önemli bir sistem uygulaması var ise, uygulamayı yeniden Etkinleştiriniz.

        pcmy pcmy (-99)
        5 yıl önce cevaplandı

        • Backlink alma amaçlı paylaşımlar yasaktır. Linkler kaldırılmıştır. alattin 5 yıl önce