Android'de uygulamaları SD karta nasıl kurabilirim?

Google Play üzerindeki uygulamaları direk olarak SD karta nasıl indirebilirim?

kenanftl kenanftl (98)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Play üzerinden indirilen ve yüklenen prograları doğrudan SD karta yüklemek biraz zahmetli. Ama uygulamayı yükledikten sonra SD karta taşıyabilirsiniz.

    1. Uygulamayı Google Play'den yükleyin.
    2. Sonra Settings / Ayarlar > Apps /uygulamara gidin.
    3. SD karta taşımak istediğiniz uygulamaya dokunun.
    4. Aygulama özellikleri açılacak hafif aşağı kaydırın.
    5. Move to SD Card / SD karta taşı seçeneğini göreceksiniz. Dokunun.
    6. Uygulamanız SD karta taşınmış olacaktır.

    Uygulamaları doğrudan SD karta kurmak isterseniz bu biraz zahmetli bir yol. Benim denemelerimde bazı uygulamalarda düzgün çalışmamıştı.

    murat murat (12492)