Android desen kilidi kırma

Android desen kilidini unuttum. Telefonumu açamıyorum.

Android desen kilidi nasıl kırılır?

Android desen kilidi kırma işlemi nasıl yapılır?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android telefonlarda birçok kilit koyma yöntemi bulunuyor. Kilit yöntemlerinden bir tanesi de desen kilidi. Günümüzde çoğu kullanıcı Android cihazını desen kilidi koyarak güvenli bir şekilde kullanmayı tercih ediyor. Ancak koyulan desen kilidi unutulduğu zaman telefon açılamıyor.

    Eğer sizde "Android telefonumun desen kilidini unuttum telefon açılmıyor" diyorsanız korkmanıza gerek yok. Desen kilidini kırmak için programa bile ihtiyacınız yok. Aşağıda anlattığımız kolay yöntem ile desen kilidini kırabilir ve telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

    Android desen kilidi kırma

    Android tablet veya telefonunuzda desen kilidini kaldırmak için cihaza Hard Reset atmanız gerekiyor. Hard Reset işlemi sonucunda cihazın içindeki tüm veriler silenecektir. Bu durumda sadece varsa hafıza kartınızdaki verileri kurtarabilirsiniz.

    Eğer verileriniz silinmeden ekran kilidini kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıda yer alan çözüm adımlarını uygulayabilirsiniz.

    Android Cihazımın Ekran Kilidini Şifresini Unuttum

    Android desen kilidi nasıl kırılır / kaldırılır?

    • Telefonunuz kapalı iken ses açmases kapama ve güç tuşlarına aynı anda basılı tutun.

      Android cihazlarda Recovery menüsüne girmek her cihazda farklı tuş kombinasyonlarıyla oluyor. Bu nedenle sizin cihazınız farklı bir tuş kombinasyonu ile Recovery moduna girebilir. Cihazınıza uygun kombinasyonu yaparak Recovery moduna girebilirsiniz.

    • Açılan Recovery menüsünde ses kısma ve açma tuşlarını kullanarak gezinebilirsiniz. “Recovery Mode” seçeneği üzerine gelin ve güç butonuna basın. (Cihaza göre farklılık gösterebilir)
    • Daha sonra Wipe Data/Factory Reset seçeneğine gelin ve güç tuşuna basarak başlatın.
    • Son olarak menüden Reboot System Now a gelin ve güç tuşu ile seçimi tamamlayın.
      (Samsung cihazlarda sadece Wipe Data/Factory Reset işlemini başlatmanız yeterli)

    Tüm bu adımların sonucunda Android cihazınız sıfırlanmış ve desen kilidi kaldırılmış olacaktır.

    brsozl brsozl (1961)