Android formata rağmen silinmeyen virüs

Merhaba,Vestel Venus V3 5040 markalı cihazıma root atamaya çalışırken iRoot adlı programı yükledim.Root başarılı yazısından sonra telefonda donmalar reklam açılmaları vb. durumlur olmaya başladı.Uygulamalardan kontrol ettiğimde shell ve kingroot adlı 2 uygulama yüklüydü.Bu uygulamalar kaldırılmıyordu ve ben de telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm.Buna rağmen en sonunda telefonda hala bu 2 uygulama yüklüydü.Bilgisayara bağlayıp klasörlerini sildim,ES Dosya Yöneticisinden dosyalarını sildim fakat hala yüklüler ve reklam vb. açılmaya devam ediyor.Malwarebytes ve Avast ile taradım fakat sadece bunları devre dışı bıraktı.(Yine de bir şey değişmedi.)En son tekrar iRoot programına girdim ve unroot tuşuna bastım fakat bu sefer de unroot failed hatası ile karşılaştım.Peki ben bu virüsleri nasıl silerim?Teşekkürler.

furkannnnn furkannnnn (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu gibi durumlarda maalesef fabrika ayarlarına dönmek işe yaramaz.  Yapman gereken Vestel Venus V3 5040 telefona ait temiz rom bulmak ve telefonuna bu rom'u yeniden yüklemek. Vestel Venus V3 5040 Stock Rom adı ile internette aratabilirsin.

    Bu konularda tecrübeli birinin yanında olmasında fayda var. Rom yüklemek her zaman risk barındırır.

    alattin alattin (16999)