Android geçiş reklamına gösterim sınırı koyma

Android geçiş reklamına gösterim sınırı koyma?

Android uygulamam var.AdMob ile android uygulamamın içerisine geçiş reklamı ekledim.Ancak reklam ard arda birden fazla kez çıkıyor ve kullanıcıları rahatsız ediyor.Android uygulamamdaki geçiş reklamıma gösterim sınırı nasıl eklerim?

Geçiş reklamı (tam sayfa reklamı) na gösterim sınırı nasıl koyarım?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AdMob nedir?

    Android tarafında uygulama geliştiren ve uygulamalarına reklam koymak isteyen kullanıcılar, AdMob reklam servisini kullanıyorlar.AdMob, Adsense servisinin mobil hali olarak düşünülebilir.Mobil reklamları AdMob üzerinde düzenleniyor ve kazanç durumları aynı şekilde AdMob üzerinden takip edilebiliyor.

    Geçiş Reklamı nedir?

    Geçiş Reklamı Android uygulamalarında tam sayfa olarak gözüken reklamlardır.Android uygulamasında geçiş reklamı eklenilen sayfa açıldığında karşınıza tam sayfa olarak çıkar ve ekranı kaplar.Kullanıcı bazen hemen, bazende 5 saniye gibi zaman sonra reklamı kapatma hakkına sahip olur.

    Android geçiş reklamına gösterim sınırı koyma nasıl yapılır?

    AdMob servisi üzerinden uygulamada gösterilen geçiş reklamlarının gösterim sınırı ayarlanabilir.Gösterim sınırı ister sınırsız şekilde istenirsede X Saat veya X dakikada bir 1 kez gösterilsin gibi ayarlamalar yapılabilir.

    Aşağıdaki adımları takip ederek AdMob üzerinden geçiş reklamına gösterim sınırı koyabilirsiniz.

    1. Buraya tıklayarak AdMob sayfasına gidin ve hesabınız ile giriş yapın.
    2. Giriş yapmanızın ardından üst menüdeki Para Kazanma bölümüne gelin.
    3. Para Kazanma bölümü üzerinden sol tarafta bulunan Uygulama isminize tıklayın.
    4. Şimdi uygulamanıza ait oluşturduğunuz reklam birimleri listelenecektir.Düzenlemek istediğiniz geçiş reklamı üzerine gelin ve Düzenle yazısına tıklayın.
    5. Şimdi açılan reklam birimi düzenleme sayfasında Sıklık Sınırı seçeneğini Şundan fazla gösterme olacak şekilde değiştirin.
    6. Şimdi Gösterimin kaç adet olacağını ve kaç dakika,saat veya gün olarak ne sıklıkta çıkacağını ayarlayın.
      Örneğin reklamın 15 dakikada bir çıkması için;

      Şundan fazla gösterme: 1  belirtilen süre içinde kullanıcı başına gösterim 15 dakika

    7. Tüm işlemlerin ardından Kaydet butonuna basın ve yaptığınız işlemleri kaydedin.

    Bu aşamaların ardından ayarladığınız geçiş reklamı artık 15 dakika da 1 kez olarak gösterilecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)