Android Güvenlik Açığı

lenovo android bir telefonum var 7.0 yüklü, desen kilit ve parmak izi aktif fakat buna rağmen açma/kapama düğmesine basınca kilit ekranı geliyor üstten kaydırınca wifi-profil-konum vs. hepsi açılıp kapanabiliyor, aşağıdan kamera açılıyor. bu tüm androidlerde böyle miydi,çok güvensiz bir durum.

leone1907 leone1907 (18)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "desen kilit ve parmak izi aktif fakat buna rağmen açma/kapama düğmesine basınca kilit ekranı geliyor"

    bu dediğini tam olarak anlamadım.

    Ekran kilitli olmasına rağmen Wi-Fi, konum, kamera gibi özelliklerin açılması bir güvenlik açığı değil. Her telefonda böyle, bende de böyle.

    Bir şeyin güvenlik açığı olması için, onu kullanarak sıradışı bir şey yapabilmen lazım. Mesela kilit ekranı kapalıyken kamerayı açarak, telefonun tuş kilidini kırabiliyor musun? Kıramıyorsun.

    Dolayısıyla bu güvenlik açığı değil.

    omercik omercik (9418)