Android - harici Wifi adapter algılama.

Elimde bir tane Android cihaz, bir tane micro USB - USB2.0 dönüştürücüsü ve bir tane 802.11n wifi adapterim var. Sorum şu ki, cihaza bu adapterin sürücülerini nasıl kura bilirim ki, cihaz bunu adapter olarak alqılasın?

Cihaz : Samsung Sm-j250f

Android: 7.1.1

genius genius (190)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Güzel düşünce ama sıkıntılı bir işlem. Bunu yapabileceğini düşünmüyorum. Öncelikle Android'in takmak istediğin Wifi Adaptör sürücülerine ihtiyacı var. Hadi bu sürücülerin var diyelim Samsung telefona bunu yüklemek için baya uğraşman gerekir.  Samsung gibi üreticilerin cihazları kapalı kutu gibidir.  Telefonu önce root etmen daha sonra da bir şekilde WiFi adaptör sürücülerini Linux çekirdeğine eklemen lazım.

    Yabancı forumlara da baktım senin için düşünen olmuş ama yapan olmamış.

    hakan hakan (15424)