Android kopyala-yapıştır yaparken "uygulama durduruldu" hatası

Merhaba telefonum vestel venis v3 5040 2 gb QFİL ile stock yazılımı attık dan sonra kopyaladığım metni ve ya linki hiçbir yere yapıştıramıyorum. Yapıştırmak için basılı tutuğumda o sıra hangi uygulama açıksa wp mesajlaşma chrome vb. durduruldu diyor ne yapmalıyım.

xazxaz10 xazxaz10 (55)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Stock ROM attıktan sonra cihazınızı sıfırladınız mı? Ben sıfırlamanızı tavsiye ederim.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • evet az önce sıfırladım ilk açılışta kurulumda wifi şifresinde denedim aynı ayarlar durduruldu dedi :D xazxaz10 6 yıl önce
    • şimdi qfil ile baştan atıcam xazxaz10 6 yıl önce
    • İlk kurulumda ayarlar durduruldu diyebilir (sadece o ana mahsus) Önemli olan devamında sorun olup olmaması. Tekrar ROM atmadan önce biraz kullanın. @xazxaz10 omercik 6 yıl önce
    • bir sıkıntı yoktu bugün aynı şey gerçekleşti sanırım tambu klavye ile alakalı. tambuyu kullanırken kopyala dedim mi kirleniyor. silsemde fayda etmiyor ahh ahh Türk malı dedik vestel aldık Türk malı dedik tambu kulladık hep zararlı çıktık @farurhenho xazxaz10 6 yıl önce

    Sorunun asıl nedeni bulundu telefon rootlu olduğu için güncelleme almıyordu telefonun derleme sürümü 5.2 idi ben QFİL ile stock atınca root kalktı ve son derleme sürümü 5.4 yüklendi.En son attığım stock romda tek tek güncellemeleri kurup kopyala yapıştır yaptım hepsinde sıkıntısız çalıştı en son yüklediğim 5.4 sürümünde iste durduruldu hatası aldım.Sorunu bu şekilde buldum benden başka bu hatayı alan varmı acaba

    xazxaz10 xazxaz10 (55)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Tambu klavye yeni olduğu için bazı uyumsuzluklar olabilir. Ben Xperia Keyboard kullanıyorum, tavsiye ederim. omercik 6 yıl önce
    • @farurhenho tambu klavye ile alakası yokmuş hocam sıkıntı sistem gücellemesinde xazxaz10 6 yıl önce
    • Çözebildiniz mi sorunu? @xazxaz10 omercik 6 yıl önce
    • hayır 5.2 sürümünü kullanıyorum güncel sürüm değil anca böyle oluyor @farurhenho xazxaz10 6 yıl önce
    • Demekki yeni sürümde sıkıntı var. @xazxaz10 omercik 6 yıl önce