Android Oreo (Android 8.0) tanıtıldı!

    Toplam 1 Cevap

    Android 8.0 (Oreo) 21 Ağustos 2017'de saat 21 sularında ABD'de olan güneş tutulması ile tanıtıldı.

    Güncelleme çok yakın bir zamanda Google Pixel, Google Pixel XL, Google Nexus 5X ve Google Nexus 6P için gelecek.

    Android Oreo'da PiP modu (görüntü içinde görüntü) özelliği gerçek oluyor. Böylece bir video izlerken, başka bir uygulamayı aynı anda kullanabileceğiz.

    Android Oreo'da Doze benzeri ek batarya tasarruf modları da bulunuyor.

    Uygulamalarınızın arka plan kullanımını azaltarak akıllı telefonların pil ömrünü uzatmayı hedefleyen Android Oreo, özellikle konum sorgulama sıklığını azaltarak pil ömrüne katkıda bulunacak.

    Ve Oreo'da turbo hızında artırılmış önyükleme süreleri bulunuyor.

    Google, Android Oreo ile çalışan Google Pixel'in neredeyse 2 kat daha hızlı açılış yapabildiğini söylüyor. Bunun, Oreo'yu destekleyecek olan daha eski cihazlar için geçerli olup olmayacağını ise bilmiyoruz.

    Google, Android Oreo'da 60 emoji tasarımını da etkinlikte tanıttı.

    Android Oreo'da bir diğer yenilik ise, izinleriniz doğrultusunda, uygulamalarınıza daha hızlı şekilde giriş yapabilmenize yardımcı olacak autofill, yani otomatik doldurma özelliği. Android Oreo, autofill özeliğini tüm uygulamalar içinde kullanmanızı sağlayacak. Aynı sistem klavyesi seçer gibi, sistemin faydalanması için bir parola menajeri de seçebileceksiniz.

    Android Oreo ile telefonunuz artık kablosuz olarak daha kaliteli ses yayını yapabilecek.

    Kaynak: CHIP Online (Hepsi alıntı değil, bir kısmını kendim yazdım.)

    toprak34 toprak34 (2026)