Android Oto Restart Ve Database Update Found Restarting Scanner

Telefonda (Samsung Android) Facebookta dolaşırken tel dondu dedim face donmuştur diye fakat farkettimki telefon donmuş. Sonra bikaç saniye sonra telefon kendini kapatıp açtı ben şifreyi girdiğimde altta Database Update Found Restarting Scanner yazdı. Bu tam olarak nedir.Ben pek virüs olduğunu sanmıyorum ama virüs programı (avast,Malwarebytes) teli resetleyip kendini güncellediği için olabilirmi?    Ve bu arada açtıktan sonra biraz kasma oldu ama düzeldi

selocan787 selocan787 (107)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Veritabanı Güncellemesi Bulundu Tarayıcıyı Yeniden Başlatıyor" deniyor ama tam olarak hangi uygulamaya ait güncelleme onu bilemiyorum. Ama herhalde seninde tahmin ettiğin şekilde Avast veya Malwarebytes veri tabanlarından birinin güncellemesi olmalı.

    Bu arada bir cihazda neden iki virüs koruma ve güvenlik uygulaması?.. Bence bunların ikisi bir arada aynı cihazda bulunmasına hiç gerek yok. Bir tanesini telefonundan kaldırırsan daha iyi olur diye düşünüyorum. Aynı cihazda ikisi birlikte sistem için ağır ve yorucu olabilir; problemlere yol açabilir (Pil tüketimide daha çok ve hızlı olur). Bir paradoks ama senin telefonunda iki güvenlik uygulaması sistemi zorlaması ve problemlere yol açması bakımlarından sana virüsleri aratmayabilir :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bu arada gene böyle konularla ilgili bişey sormak istiyorum sizce telefonda mobil veri yada wifi ı açtığımda gelen instagram bildiriminde hiçbişey yazmaması normal mi? selocan787 6 yıl önce
    • Sadece boş olması yani sadece tepesinde Instagram yazıyor altında hiçbir bilgi yazmıyor boş gri selocan787 6 yıl önce
    • Benim Intagram hesabım yok ve sosyal medyadanda çok anlamam. Konu aç ve öyle sor istersen. Hem bundan başkalarıda faydalanabilir @selocan787 temmuz 6 yıl önce