Android oyunlarını bilgisayarda nasıl oynarım?

Android işletim sistemli cep telefonum var. Android oyunlarını sorunsuz Google Play'den indirip oynayabiliyorum.

Android oyunlarını PC'de oynama şansım var mı? Yani Google Play'den Android oyunlarını indirip bilgisayara kurabilir ve oynayabilir miyim?

Örneğin Candy Crush Saga ve Subway Surfers oyunlarını bir de Temple Run 2 PC'de nasıl çalışır?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bluestacks programı tam aradığınız program Daha önce bir çözüm paylaşmıştım. Buyrun;

    BlueStacks nedir?

    BlueStacks, bilgisayarınızda Android işletim sistemindeki programları çalıştırmanızı olanak sağlayan bir uygulamadır. Android işletim sistemi için yazılmış olan oyun ve programlar BlueStacks  bilgisayarınızda çalıştırılabilir.

    BlueStacks App Player olarak adlandırlan yazılım Bluestacks şirketi tarafından geliştirilmiştir. Yaygın olarak BlueStacks App Player  kısaca BlueStacks olarak adlandırılır.

    BlueStacks vasıtası ile Android cihazlarda oynadığınız favori oyunları veya favori programları bilgisayarınızda, tem ekran olarak kullanabilirsiniz.

    Candy Crush Saga, Kik Messenger, Temple Run 2 gibi popüler android uygulamaları BlueStacks üzerinde sorunsuzca bilgisayarda çalışır.

    BlueStacks  bir anlamda bilgisayarınızı sanal android cihaza çevirmektedir.  BlueStacks  çalışması normal bir program gibidir. İşletim sisteinin altında çalışır. Format ve yeniden yükleme gibi işlemlere ihtiyaç duymaz.

    BlueStacks nereden indirilir?

    BlueStacks uygulaması Hem PC Windows hemde MAC OSX bilgisayarlarda Çalışır.

    BlueStacks Windows Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

    BlueStacks  Mac OSX Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

    PC'ye BlueStacks  kurabilir miyim?

    Evet. BlueStacks Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerine kurulabilir ve çalıştırılabilir.

    MAC'e BlueStacks kurabilir miyim?

    Evet.  BlueStacks MAC bilgisayarlarda OSX işletim sisteminde sorunsuz çalışır.

    BlueStacks nasıl kurulur?

    1. BlueStacks Windows Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.
    2. BlueStacks  Mac OSX Versiyonunu buradan indirebilirsiniz.
    3. BlueStacks programını kurun. Kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken bir aşama yoktur. Next -Next- Finish şeklinde kurulumu yapın.
    4. BlueStacks kurulumu bittikten sonra Masaüstündeki Start BlueStacks kısayolunu tıkayın. Aşağıdaki gibi BlueStacks açılış ekranı karşınıza gelecektir.
      BlueStacks açılıyor
    5. One time setup geldiğinde Continue butonunu tıklayın. İlk aşama olarak BlueStacks uygulamasına bir Google hesabı eklemelisiniz.
      BlueStacks One time setup
    6. Bir Google Hesabı Ekleyin ekranı gelecektir. Bu ekranda eğer bir Gmail hesabınız varsa Mevcut hesap butonunu tıklayın. Eğer yoksa Yeni hesap butonunu tıklayın ve yeni bir Gmail email hesabı alın. Bu ekranda Türkçe karakterler ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Örneğin i harfi  için ı tuşuna nokta için ç harfine basmanız gerekebilir. @ işareti için SHIFT ve  2 tuşlarına birlikte basın.
      Google hesabı BlueStacks üzerine yükleyeceğiniz Android uygulamaları için geçerlidir. Aynı Android cihazlarda olduğu gibi BlueStacks'da da Google hesabı tanımlamalısınız.Bluestacks Google hesabı ekle
    7. Mevcut Hesap veya yeni hesap oluşturduğunuzda karşınıza Google hesabınızla giriş yapmanız için bir ekran gelecek. Türkçe karakterler ile ilgili sorun yaşarsanız yukarıda yazdıklarımı tekrar gözden geçirin. Email  adresinizi ve parolanızı yazdıktan sonra Oturum Aç butonuna tıklayın.
       Bluestacks oturumu aç
    8. Bluestacks için Google oturumunu açtığınızda One time setup ekranı karşınıza gelecektir.  Let's go butonuna tıklayın. Artık Google Play üzerinden indirme yapabilir ve android uygulamaları çalıştırabilirsiniz.
      One time setup bitirme

    BlueStacks nasıl kullanılır?

    BlueStacks kullanımı Android tabletler ile aynıdır. Yukarıdaki işlemleri yaptıkdan sonra Google Play üzerinden istediğiniz oyun ve uygulamayı indirebilirsiniz.  BlueStacks  ana ekranında Search bölümünü tıklayarak aramak istediğiniz yazılımın adını yazın ve daha sonra Google Play üzerinden indirerek yükleyin.

    BlueStacks  yüklü yazılımların ikonlarını listelemektedir. BlueStacks  içerisinde uygulamaya tıklayarak çalıştırabilirsiniz.

    hakan hakan (15409)