Android Paket Ayrıştırma Hatası

Android telefona bir uygulama kurarken çıkan "Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu." hatası neden kaynaklanır?

Android telefona uygulama kurmak istendiğinde Ayrıştırma Hatası çıkıyor, çözümü nedir?

Android Paket Ayrıştırma Hatası nasıl çözülür?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android telefona bir uygulama, dosya kurulumu yaparken çıkan "Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu." hatası neden kaynaklanır? Çözümü nedir?

    Bir uygulama veya dosya kurmak istediğinizde karşınıza çıkan paket ayrıştırma hatasının birden fazla sebebi olabilir. Sizin aldığın paket ayrıştırma hatasının sebebini öğrenmek için aşağıdaki seçenekleri inceleyin. Ve çözüm önerilerini deneyin.

    1. İndirilen uygulamanın cihazınızda yüklü olan Android sürümü ile uyumsuz olması.

      İndirilen uygulamanın Android sürümünüz ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için Uygulamanın bilgilerine bakın. Muhakkak uygulamanın bilgileri arasında uyumlu olduğu Android sürüm yazacaktır. Sizin Android sürümünüz uygun değilse hatayı almanız normal. Android sürümünü güncellemeyi deneyebilirsiniz.

    2. Kurmayı denediğiniz uygulama dosyasının bozuk ya da eksik indirilmiş olması.

      Eğer indirme işlemi Google Play Store üzerinden yapıyorsanız tekrar indirmeyi deneyin. Eğer başka bir kaynaktan .apk dosyası indiriyorsanız önce apk dosyasının boyutuna ve telefonunuza indirdiğiniz apk dosyasının boyutuna bakın, eksik indirme yaptıysanız tekrar indirin.İndirdiğiniz dosyanın kendisinin eksik olmasından da kaynaklanabilir.Bu nedenle boyutlar aynı ise, başka bir kaynaktan indirmeyi deneyin.

    3. İndirmek istediğiniz uygulamanın, telefonunuzda çalışan bir uygulamayla çakışması.

      Kurmak istediğiniz uygulama çalışan başka bir uygulama ile çakışabilir. Bu ihtimali elemek için arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Uygulamayı kurmayı tekrar deneyin.

    Yukarıdaki adımları denediğinizde "Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu." hatası çözülecektir.

    damlakoc damlakoc (1391)